акція протесту

Видавцеві, затриманому під Офісом президента, вручили підозру

21.03.2021
Влад Сорд затриманий

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Затриманому правоохоронцями 20 березня ввечері учаснику акції під Офісом президента  письменникові й директорові видавництва «Дім химер» Владу Сорду повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї», повідомив адвокат Сорда Дмитро Мазурок.

 

За його словами, Сорда затримали о 21:35 20 березня, і, згідно Кримінально-процесуального кодексу України, протягом доби, тобто до 21:35 21 березня йому мали вручити підозру.

 

«Дізнатися про те, чи отримав її затриманий, захиснику вдалося тільки ввечері, оскільки слідчий не був на зв’язку», – цитує адвоката на своєму сайті видання «Суспільне».

 

«Я весь день чекав на виклик слідчого. Від журналістів, від колег я дізнався, що поліція повідомила про вручення підозри, і зараз питання розглядається судом. На жаль, слідчий був цілий день не на зв’язку. Тільки під вечір вдалося з ним зідзвонитися», – розповів адвокат.

 

Копію підозри слідчий пообіцяв надіслати захисту Сорда пізніше. Однак Мазурок зауважив, що вона була вручена без його присутності, що є порушенням закону. Також захисник повідомив, що справу Сорда швидше за все розглянуть у другій половині 22 березня, або вранці 23 березня в Печерському районному суді Києва.

 

«Ветерану інкримінують «хуліганство з використанням зброї». Захист клопотатиме про поміщення його під домашній арешт. Ми вважаємо, що домашнього арешту буде більш ніж достатньо. Про жодне тримання під вартою не може бути й мови. Є підозра на те, що він щось зробив. Ми подивимось на докази, які є», – заявив адвокат.

 

Як повідомлялося, 20 березня Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка у Києві.

 

Мітингувальники запалювали фаєри і кидали шумові гранати, на фасаді будівлі ОП активістами червоною фарбою були нанесені написи.

 

В Офісі президента України також заявили, що учасники акції, які били вікна і палили вогонь на Банковій, намагалися спровокувати правоохоронців.

 

Пізніше там уточнили, що, через насильницькі дії деяких учасників акції протесту, в будівлі сталося кілька пожеж, постраждали вікна, двері, внутрішнє оздоблення тамбура одного з під’їздів, а фасад будівлі був замальований фарбою. При цьому, за попередніми експертними даними, пошкодження будівлі ОП оцінюються приблизно в 2 млн грн.

 

Як відомо, Влад Сорд на позивний «Змій» воював на сході України близько 5 років. Служив у «Правому секторі» та ОУН, демобілізувався з 93 ОМБр. Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».

 

Книжка Влада Сорда «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.