Верховна рада

Виробників аудіокнижок хочуть звільнити від ПДВ

23.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді хочуть звільнити від податку на додану вартість виробників українських аудіокнижок. Текст відповідного законопроєкту опублікували на сайті Верховної Ради України.  

Автори законопроєкту пропонують внести зміни до статті 197 Податкового кодексу України, яка регулює звільнення від оподаткування. Вони пропонують долучити до переліку операцій, що не обкладаються ПДВ, постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення та розповсюдження аудіокниг, озвучених українською мовою. Виняток становлять лише видання еротичного характеру.

 

Також звільнити від ПДВ пропонують й постачання електронних примірників та надання доступу до аудіокнижок.

 

Законопроєкт створили депутати від різних політичних фракцій, зокрема від «Голосу», «Батьківщини», «Європейської солідарності» та «Слуги народу». Вони стверджують, що закон стимулюватиме розвиток сфери україномовних аудіокниг та підтримає поширення української мови.

 

Нагадаємо, що раніше Читомо проводили опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни», у якому видавці визначили, що в Україні необхідне запровадження податкових пільг для видавництв, а також заповнення пробілів в українському законодавстві, які стосуються електронної й аудіокниги.

 

Як відомо, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, яким передбачається видача сертифіката на купівлю книжок українською мовою при отриманні свідоцтва про народження та паспорта громадянина України.