драма

З’явився конкурс україномовних п’єс для дітей та підлітків

18.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні започаткували І Конкурс україномовних п’єс для дітей та підлітків «Книжка на сцені». Про це повідомляє «Видавництво Старого Лева».

 

Засновники конкурсу – «Видавництво Старого Лева» та офіс «Львів – місто літератури» за підтримки Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради.

 

Драматичні твори створюватимуться на основі книжок українських письменників, які вийшли друком у «Видавництві Старого Лева» впродовж останніх п’яти років. Взяти участь у конкурсі може кожен охочий. Відбиратимуть дев’ять найкращих п’єс, які згодом вийдуть окремою збіркою, професіонали: керівники театрів Львова, культурні менеджери, видавці.

 

Конкурс передбачає три номінації: п’єси для дітей 3-6 років, 7-12 років та підлітків 13-17 років. Зазначається, що до адаптації надається понад 20 сучасних книжок. Деякі з них адаптуватимуть самі ж письменники.

 

П’єси на конкурс прийматимуть до 15 липня включно. Якість драматичних творів оцінюватиме журі, до складу якого входять представники львівських театрів: Олексій Кравчук, Оксана Данчук, Уляна Мороз, Юрій Мисак, Андрій Мацяк, письменниця та видавчиня Мар’яна Савка, культурна менеджерка Богдана Брилинська.

 

Журі обере дев’ять п’єс, які увійдуть в одну збірку і вийдуть друком у «Видавництві Старого Лева», а також визначить переможця у кожній номінації, які отримають грошові винагороди у розмірі 5 тис. грн кожен. Театри України матимуть право упродовж року після оголошення результатів конкурсу на першу постановку трьох п’єс-переможниць. Результати конкурсу будуть оголошені у вересні цього року, під час Book Forum у Львові.

 

«Діти XXI століття читають книжки і люблять ходити до театру. Дуже хочеться, щоб ці три елементи – сучасність, книжка, театр – складалися у цілісну картину світу. Щоб відповідали на ті запитання, які крутяться у головах наших дітей… Або ж провокували ці питання і вчили критично мислити. Всіх. І дітей, і дорослих», – заявила ініціаторка конкурсу Ірина Магдиш.

 

За словами Мар’яни Савки, «Книжка на сцені» – це не лише проект, покликаний урізноманітнити репертуар дитячих театрів, зокрема у Львові, а й спроба заохотити письменників розвиватися у жанрі драматургії.

 

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

 

Читайте також про переможців підліткової премії «Навиворіт»