відео

З’явився цикл відеодискусій про українських поетів

19.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У інтернеті з’явились відеодискусії про українських поетів-класиків. Відео доступні на ютуб-каналі Соломії Чубай.

Відеозаписи дискусій провели у межах проєкту «Poety. Діалог поколінь». Вони присвячені життю і творчості українських поетів-класиків: Павла Тичини, Грицька Чубая, Чайки Дніпрової, Лесі Українки, Івана Франка, Юрія Клена та Миколи Вінграновського. Учасниками обговорень стали сучасні письменники, діячі культури, а саме: Юрій Андрухович, Ірина Старовойт, Богдан Тихолоз, Григорій Семенчук, Анатолій Дністровий, Юрко Іздрик, Микола Рябчук та інші. Наразі у вільному доступі три відео з циклу.

«Poety. Діалог Поколінь – проєкт, що має на меті показати поетів-класиків-ювілярів з нової точки зору, показати їх, як живих особистостей, які так само, як і ми зараз, любили, дружили, спілкувались між собою, переживали певні події та виражали це у своїй творчості. І ми пам’ятаємо про це, пам’ятаємо та надихаємось», – пояснюють організатори.

 

Крім того, у межах проєкту проводять запис музичного альбому пісень на вірші поетів у виконанні симфонічного оркестру та готують концерт, що стане прем’єрою альбому.

 

Організатори проєкту – громадська організація «Львівський Культурний Центр». Її створили у 2017 році для розвитку культурного середовища Львова та його культурного потенціалу. Ідейна ініціаторка проєкту – Соломія Чубай. «Poety. Діалог поколінь» реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Додамо, у 2019 році провели конкурс відеопоезій на вірші Грицька Чубая.

 

Читайте також: «Витіснене покоління», фіксація станів та візуальна мова: чим живе українська відеопоезія сьогодні