* ESC - закрити вікно пошуку
PEN International
Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International
08.07.2018Українська менеджерка культури Ольга Муха призначена на посаду координатора конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.
В ексклюзивному коментарі Читомо, Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера.Він знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов.
За словами Мухи, зараз вона переймає справи щодо підготовки 84-го конгресу PEN у Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року.
«Це буде дуже масштабний захід із залученням величезної кількості людей. Окрім цього, я координуватиму комітети. Їх у PEN чотири основні: Translation & Linguistic Rights, Writers for Peace, Writers in Prison та Women Writers. Згодом долучиться ще координація регіональних центрів. Окрім цього, цьогоріч відбуватимуться вибори нового Президента/ки, кількох членів правління, голів комітетів тощо. Це також моя робота», – розповіла координаторка конгресів та комітетів PEN International.
«Гадаю, з часом мої повноваження розширяться, адже невдовзі PEN International святкуватиме 100-річчя, а це – ціла низка розмаїтих заходів, як літературного, так і правозахисного штибу», – додала вона.
Окрім суто менеджерської роботи – івентів «під ключ» – перед нею стоятиме й значна частина ідейних та правозахисних завдань.
Також Ольга підкреслила, що намагатиметься інтенсифікувати комунікацію організації з Україною.
«Загалом моя кандидатура розглядалася зокрема виходячи із потреби налагодити кращі зв’язки із регіоном Східної Європи і т.зв. пострадянських територій. Тому знання багатьох слов’янських мов та локальних правових систем було значною перевагою», – зізналася Муха.
Крім цього, Ольга розповіла, що випадково у перший свій робочий день спричинила маленьку революцію в офісі. За ланчем вона чітко пояснила колегам, чому Україна бойкотує Чемпіонат світу з футболу. І тим самим спровокувала скасування броні у пабі на огляд матчу.
Хоча PEN International є неурядовою організацією, координаторка отримуватиме винагороду за свою роботу.
«Британці не вірять у довготривале волонтерство на професійному рівні. Якщо робота має бути виконана, займає достатньо часу й вимагає відповідальності – твої основні потреби повинні бути захищеними», – пояснила Оля.
«Нам навіть на ланч наполегливо рекомендують виходити із офісу й прогулятися в сусідній ресторанчик чи на газон біля Темзи! Я аж починаю думати про хештег #роботаздоровоїлюдини», – додала вона.
PEN International («ПЕН-клуб») — міжнародна неурядова організація, заснована 5 жовтня 1921 року в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт і Джоном Голсуорсі. Вона об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, що була створена з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу.
Організація акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури, бореться за свободу слова, діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а деколи і вбивають за їхні погляди.
Міжнародний Пен-клуб складається зі 144 автономних національних Пен-центрів у 101 країні. Членство в ПЕН-клубі відкрите для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси чи віросповідання.
Чільне зображення: Ілона Ляшенко
Читайте також: Президентка Міжнародного ПЕН-клубу: Ми розглядаємо літературу як повноцінного гравця у сфері прав і свободи людини
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості