інститут книги

Олександра Коваль претендує на посаду очільника Інституту книги

13.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президентка ГО «Форум видавців» Олександра Коваль подала документи на посаду директора Українського інституту книги. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо, Олександра Коваль зізналася, що податися на конкурс її попросили люди, яких вона «дуже любить і поважає».

 

«Власне кажучи, мене просили подаватися ще на перший конкурс, але тоді я змушена була відмовитися. Мені прикро, що УІК, через 2 роки його заснування, досі не «запустився»», – сказала вона.

 

На її думку, на початковій стадії роботи, для того, щоб усе запрацювало, директор має зосередитися не на креативній стороні, а на адмініструванні, налагодженні усіх процедур.

 

«Дуже хочеться вигадувати нові програми і проекти, щоб здивувати світ, але в державних інститутах головне, принаймні зараз – це регламент. Креатив додасться, якщо вдасться приборкати державну машину. Для цього її потрібно спочатку нагодувати потрібними їй документами, погладити, потім показати силу і винахідливість, і потрохи її переналаштувати. Наприклад, домогтися відміни славетної постанови №710 (о, Боже, я вже говорю як чиновник!)», – підкреслила кандидатка на посаду директора УІК.

 

Пріоритетною необхідністю на новій посаді вона вважає формування цілеспрямованої та вмотивованої команди, кожен член якої розуміє, що він сильний лише у співпраці зі своїми колегами, а також із цілим середовищем.

 

«Люди не мають розбігатися тому, що їм не відразу щось вдалося. Треба пробувати і пробувати, за 10-им чи 100-им разом точно вдасться», – переконана Коваль.

 

Також вона додала, що зацікавлена в тому, щоб якнайшвидше покинути цю посаду, запустивши діяльність УІК та всі заплановані програми.

 

«І я впевнена, якщо мене оберуть, то до кінця 2021-го все працюватиме як годинник, а я зможу споглядати як росте мій внук. Зростання доньки я пропустила через Форум, хочеться хоч зараз цим насолодитися», – пояснила пані Олександра.

 

Що ж стосується президентства Форуму видавців, то, за її словами, покинути його буде важко, але можливо, тому що там залишається професійна і вмотивована команда: Катерина Шевченко, Уляна Татух, Любов Борщова, Софія Челяк, Анна Батищева.

 

«А за 3 роки я повернуся! Або займуся іншою цікавою справою, яка може несподівано з’явитися», – додала вона.

 

Як повідомляло Читомо, 29 травня Міністерство культури оголосило про початок прийому документів для конкурсного добору на посаду нового директора Українського інституту книги, а також добору кандидатів до складу конкурсної комісії.

 

2 липня Мінкульт провів жеребкування, яке визначило склад комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора УІКу.

 

За результатами жеребкування до складу комісії обрали:

 

  • Віктора Круглова – Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
  • Олександра Красовицького – Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
  • Ігоря Малковського – Громадська організація «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»
  • Богдана Скубка – Громадська організація «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»
  • Андрія Пучкова – Громадська організація «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу»
  • Олексія Сінченка – Громадська організація «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу»

 

Документи на участь у конкурсному доборі на посаду нового директора УІК приймають з 29 травня по 13 липня. Конкурс буде проведено 17 липня.

 

Нагадаємо, що у січні з посади директора Інституту книги пішла Тетяна Терен. За нею звільнилася частина команди УІКу. 5 лютого в. о. директора Українського інституту книги призначили Сергія Ясинського.

 

Чільне зображення: Валентин Кузан