* ESC - закрити вікно пошуку
інститут книги
Олександра Коваль претендує на посаду очільника Інституту книги
13.07.2018Президентка ГО «Форум видавців» Олександра Коваль подала документи на посаду директора Українського інституту книги. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.
В ексклюзивному коментарі Читомо, Олександра Коваль зізналася, що податися на конкурс її попросили люди, яких вона «дуже любить і поважає».
«Власне кажучи, мене просили подаватися ще на перший конкурс, але тоді я змушена була відмовитися. Мені прикро, що УІК, через 2 роки його заснування, досі не «запустився»», – сказала вона.
На її думку, на початковій стадії роботи, для того, щоб усе запрацювало, директор має зосередитися не на креативній стороні, а на адмініструванні, налагодженні усіх процедур.
«Дуже хочеться вигадувати нові програми і проекти, щоб здивувати світ, але в державних інститутах головне, принаймні зараз – це регламент. Креатив додасться, якщо вдасться приборкати державну машину. Для цього її потрібно спочатку нагодувати потрібними їй документами, погладити, потім показати силу і винахідливість, і потрохи її переналаштувати. Наприклад, домогтися відміни славетної постанови №710 (о, Боже, я вже говорю як чиновник!)», – підкреслила кандидатка на посаду директора УІК.
Пріоритетною необхідністю на новій посаді вона вважає формування цілеспрямованої та вмотивованої команди, кожен член якої розуміє, що він сильний лише у співпраці зі своїми колегами, а також із цілим середовищем.
«Люди не мають розбігатися тому, що їм не відразу щось вдалося. Треба пробувати і пробувати, за 10-им чи 100-им разом точно вдасться», – переконана Коваль.
Також вона додала, що зацікавлена в тому, щоб якнайшвидше покинути цю посаду, запустивши діяльність УІК та всі заплановані програми.
«І я впевнена, якщо мене оберуть, то до кінця 2021-го все працюватиме як годинник, а я зможу споглядати як росте мій внук. Зростання доньки я пропустила через Форум, хочеться хоч зараз цим насолодитися», – пояснила пані Олександра.
Що ж стосується президентства Форуму видавців, то, за її словами, покинути його буде важко, але можливо, тому що там залишається професійна і вмотивована команда: Катерина Шевченко, Уляна Татух, Любов Борщова, Софія Челяк, Анна Батищева.
«А за 3 роки я повернуся! Або займуся іншою цікавою справою, яка може несподівано з’явитися», – додала вона.
Як повідомляло Читомо, 29 травня Міністерство культури оголосило про початок прийому документів для конкурсного добору на посаду нового директора Українського інституту книги, а також добору кандидатів до складу конкурсної комісії.
2 липня Мінкульт провів жеребкування, яке визначило склад комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора УІКу.
За результатами жеребкування до складу комісії обрали:
- Віктора Круглова – Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
- Олександра Красовицького – Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
- Ігоря Малковського – Громадська організація «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»
- Богдана Скубка – Громадська організація «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»
- Андрія Пучкова – Громадська організація «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу»
- Олексія Сінченка – Громадська організація «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу»
Документи на участь у конкурсному доборі на посаду нового директора УІК приймають з 29 травня по 13 липня. Конкурс буде проведено 17 липня.
Нагадаємо, що у січні з посади директора Інституту книги пішла Тетяна Терен. За нею звільнилася частина команди УІКу. 5 лютого в. о. директора Українського інституту книги призначили Сергія Ясинського.
Чільне зображення: Валентин Кузан
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості