Голодомор

Розпочалося голосування за перейменування провулку в Києві іменем Гарета Джонса

11.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На громадське обговорення винесли проект щодо присвоєння провулку у Шевченківському районі Києва імені Гарета Джонса. Голосування триває на сайті Київської міської державної адміністрації.

 

Провулок, який буде названо іменем Гарета Джонса, розташований неподалік Інституту Журналістики, який підтримав цю ініціативу.

 

За словами авторів проекту, найменування провулку є одним з важливих кроків в рамках масштабного соціально-просвітницькому проекту з метою популяризації та вшанування імені журналіста Гарета Джонса, який зробив значний внесок у розповсюдженні правди про Голодомор 1932-33 років.

 

Громадське обговорення проекту триватиме до 19 травня 2019 року включно, після чого відбудеться відповідне засідання членів Київської комісії з питань найменування та прийняте рішення згідно з результатами громадського голосування. Після цього проект потрапить на сесію міської ради.

 

Для того, щоб підтримати проект, необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті КМДА і проголосувати за відповідне рішення за посиланням.

 

Гарет Джоунс (Джонс) — валлійський журналіст, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932—1933 роках відбувся Голодомор. Його репортаж був надрукований з-поміж інших також у газетах «Manchester Guardian» та «New York Evening Post».

 

«Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду.»

 

Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зчерствілого хліба. Наче куля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість відчайдушних через голод людей.

 

Іноземний експерт з Казахстану сказав мені, що близько 5 000 000 з 11 000 000 тамтешніх жителів померли від голоду. Окрім диктатора Йосипа Сталіна, ті, хто голодують, ненавидять Джорджа Бернарда Шоу за його оповідання про вдосталь їжі, яку вони начебто мають, але їжі нема, і селяни надто слабкі для роботи в полі», — писав він після подорожі до Радянського Союзу в березні 1933 року.

 

На осінь 2019 року запланований вихід у прокат історичного трилера «Гарет Джонс» (Mr. Jones) спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Films).

 

Раніше ми повідомляли, що Енн Еплбаум стала лауреаткою британської літературної премії The Duff Cooper Prize за книжку про Голодомор «Червоний голод: війна Сталіна проти України».