Голодомор

В Україні закликали позбавити редактора, що спотворював новини про Голодомор, Пулітцера

16.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські журналісти закликають Комітет Пулітцерівської премії відкликати відзнаку англо-американського журналіста Волтера Дюранті, який заперечував Голодомор. Про це ідеться у заяві медіаспільноти «Медіарух», опублікованій Детектором медіа.

 

Медійники наголошують, що Волтер Дюранті здобув Пулітцера у 1932 році за серію маніпулятивних репортажів з Радянського Союзу, у яких виправдовував існування концентраційних таборів, пояснював необхідність знищення ворогів радянської влади й обґрунтовував необхідність сталінського тоталітаризму. 

 

Також Дюранті підтримував радянську пропаганду і заперечував Голодомор в Україні у своїх статтях.

 

«Ми можемо дискутувати, з яких причин пан Дюранті саме так висвітлював жахливий тоталітарний режим Сталіна і всього СРСР. Але немає сумнівів, що ці його виправдальні репортажі, та ще й відзначені Пулітцерівською премією, серйозно вплинули на те, як США і решта світу сприйняли радянську диктатуру. Навіть найбездоганніші репортажі не заслуговують на нагороду, якщо вони засновані на брехні, маніпуляціях та виправдовуванні масових убивств», — наголошують журналісти та додають, що І репортажі Дюранті допомогли утвердити Сталіна в очах міжнародної спільноти як «мудрого» політика, а не кровожерливого тирана і напарника Гітлера у розв‘язанні Другої світової війни.

 

На думку підписантів звернення, нинішня війна росії з Україною — наслідок некритичного ставлення Західного світу до російської традиції тоталітаризму. У заяві зазначають, що у 2003 році Комітет детально розглядав таке ж звернення і вирішив залишити своє рішення без змін. 

 

«Шановний Комітет відзначив українських журналістів «за мужність, витривалість та відвагу у правдивому інформуванні…». Тепер ми звертаємося до вас із закликом також виявити мужність і визнати нагородження пана Дюранті помилкою та відкликати його відзнаку», — підсумовують медійники.

 

Доєднатися до заяви медіа можна, якщо написати на пошту info@detector.media. 

 

Волтер Дюранті  — кореспондент, дописувач The New York Times у москві упродовж 14 років, який критикував «страхітливі історії» Ґарета Джонса про Голодомор, та послідовно заперечував факт штучного голоду в Україні. Отримав Пулітцерівську премію в 1932 році.

 

Нагадаємо, журі Пулітцерівської премії присудили спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. У заяві журналісти зазначають, що колективна нагорода є великою честю для тих, хто чітко бачив різницю між поняттями «свобода слова» і «російська пропаганда» від 2014 році й донині.

 

Читайте також: Людина, яка забагато знала: найважливіші факти про Ґарета Джонса

 

Чільне фото: John Rooney/AP