Пулітцерівська премія

Українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності

10.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Пулітцерівської премії оголосили лавреатів премії-2022, зокрема присудили спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. Про це йдеться на сайті премії.

«Пулітцерівський комітет із задоволенням присуджує особливу відзнаку журналістам України за їхню мужність, витривалість та відданість правдивому висвітленню подій під час безжального вторгнення владіміра путіна в їхню країну та його пропагандистської війни в росії. Попри бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть своїх колег, вони наполегливо намагаються надати точне відображення жахливої реальності, що робить честь Україні та журналістам у всьому світі», — зазначає журі премії. 

 

 

Крім цього, 15 книжок були визнані переможцями або фіналістами Пулітцерівської премії в категоріях художня література, історія, біографія, поезія та документальна література.

 

  • Художня література 

Переможець — “The Netanyahus”, Joshua Cohen (New York Review Books)

 

Фіналісти:

“Monkey Boy”, Francisco Goldman (Grove)

“Palmares”, Gayl Jones (Beacon Press). 

 

  • Історія 

Переможець — “Covered With Night: A Story of Murder and Indigenous Justice in Early America”, Nicole Eustace (Liveright)

Переможець — “Cuba: An American History”, Ada Ferrer (Scribner)

 

Фіналіст:

“Until Justice Be Done: America’s First Civil Rights Movement, From the Revolution to Reconstruction”, Kate Masur (W.W. Norton & Company)

 

  • Біографії 

Переможець — “Chasing Me to My Grave: An Artist’s Memoir of the Jim Crow South”, Winfred Rembert, as told to Erin I. Kelly. (Bloomsbury)

 

 Фіналісти: 

“Pessoa: A Biography”, Richard Zenith (Liveright)

“The Doctors Blackwell: How Two Pioneering Sisters Brought Medicine to Women — and Women to Medicine”, Janice P. Nimura (W.W. Norton & Company)

 

  • Поезія 

Переможець — “frank: sonnets”, Diane Seuss (Graywolf Press)

 

Фіналісти: 

“Refractive Africa: Ballet of the Forgotten”, by Will Alexander (New Directions)

“Yellow Rain”, by Mai Der Vang (Graywolf Press)

 

  • Документальна література

Переможець — “Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City”, by Andrea Elliott (Random House)

 

Фіналісти: 

“The Family Roe: An American Story”, by Joshua Prager (W.W. Norton & Company)

“Home, Land, Security: Deradicalization and the Journey Back from Extremism”, by Carla Power (One World)

 

З повним списом лавреатів у всіх категоріях можна ознайомитися на сайті премії за посиланням. 

 

Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером. З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку.

 

Рада Пулітцера складається з 19 членів. Це провідні журналісти або керівники новин із ЗМІ США, а також з 5 науковців або представників мистецтва.

 

Нагадаємо, що у 2021 році премією відзначили журналістські матеріали про пандемію коронавірусу та вбивство Джорджа Флойда.

 

Раніше повідомлялося, що голова Пулітцерівської премії Джуно Діас подав у відставку через звинувачення у сексуальних домаганнях.