для професіоналів

12 подій на Книжковому Арсеналі для професіоналів

22.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Програма цьогорічного Книжкового Арсеналу переповнена різноманітними подіями. Більшість з них розподілено між конкретними категоріями, що орієнтовані на певний спектр зацікавлених відвідувачів. Не бракує серед них і професіоналів видавничої справи, для яких книжка є не просто формою медіа та джерелом інформації, але й предметом їхньої фахової діяльності. Читомо відібрало 12 найцікавіших подій для професіоналів видавничої справи та літераторів, які неодмінно потрібно відвідати.

 

Для видавців

Як видавцеві працювати з програмою «Креативна Європа»

Програма Креативна Європа

  • 31 травня
  • 11:00 – 11:45
  • Бізнес-сцена.

 

Креативна Європа (Creative Europe) — програма Європейського Союзу з бюджетом 1,46 млрд € в галузі культури на 2014–2020 роки. Наша країна долучилася до програми у 2016 році. З того часу ми стали свідками цілої низки успішних українських проектів, які були здійснені за підтримки цього унікального фонду. Під час дискусії буде розглянуто кейс видавництва «Астролябія», яке має досвід співпраці з цим ресурсом

 

Учасники: Юлія Федів, Олег Фешовець, Максим Стріха, Ярослава Стріха, Наталя Сняданко, Андрій Павлишин. Організатори: Українське бюро програми «Креативна Європа», Астролябія.

 

Чи є близьким Україні Близький Схід: просування української літератури на Близькому Сході та близькосхідних видань в Україні

Близький Схід-Україна: просування літератури

  • 31 травня
  • 12:00 – 12:45
  • «Кафе Європа»

 

Професійна дискусія «Чи є близьким Україні Близький Схід», познайомить усіх зацікавлених з особливостями книжкового ринку у близькосхідних країнах й проллє світло на те, яким чином популяризувати в Україні літературу цих країн. Дізнайтеся усі таємниці й підводні камені.

 

Учасники: Фаді Тамім (Ліван, президент Клубу арабської культури в Бейруті й співорганізатор Бейрутського книжкового ярмарку), Марина Гримич, Елеонора Сімонова, Анетта Антоненко. Організатори: Марина Гримич, Посольство України в Ліванській Республіці. За підтримки Посольства України в Ліванській Республіці, Посольств Ліванської республіки в Україні, Клубу арабської культури в Бейруті, Ліванського культурно-інформаційного центру в Україні.

 

Лекція головного редактора видавництва Taschen Юліуса Відельмана

Лекція головного редактора видавництва Taschen Юліуса Відельмана

  • 1 червня
  • 14:00 – 15.30
  • Зала УВК.

 

Taschen (Ташен) — видавництво книжок про мистецтво, засноване 1980 року Бенедіктом Ташеном. Наразі одне з найвідоміших та найавторитетніших видавництв у своїй галузі. Лекція головного редактора Taschen Юліуса Відельмана. неодмінно зацікавить усіх, хто не байдужий до мистецьких книжок та тих тем, які крізь них ретранслюються.

 

Організатор: Українська візуальна книга.

 

Також видавцям варто звернути увагу на такі події:

 

  • 31 травня, 16:00 – 16:45, Зала «Фарби». Дитяча сцена. Круглий стіл «Досягнення та проблеми видання книг шрифтом Брайля в Україні». Учасники: Валентина Бутенко, Руслан Рубель, Сергій Васін, Юлія Сачук, Оксана Перепеченко, Віталій Ткачук, Вікторія Миколаюк, Марина Потеляхіна. Організатори: ПОГ «СоцІнтел», ГО  «ХЦРМІ «Право вибору»».

 

  • 1 червня, 15:30 – 16:50, Бізнес-сцена. «Повільна література і нові технології. Досвід авангардного видавництва P.O.L.». Зустріч із Жаном-Полем Іршем, комерційним директором та прес-аташе P.O.L.. За сприяння Французького Інституту в Україні. Програма «Booking the Future» / EUNIC в Україні, Culture Bridges. Кураторка  –  Ольга Жук.

 

  • 2 червня, 10:15 – 11:45 Бізнес-сцена. «Політика та книжковий ринок: тенденції взаємовпливу». Зустріч з Тобіасом Фоссом, віце-президентом міжнародного Франкфуртського книжкового ярмарку. Програма «Booking the Future» / EUNIC в Україні, Culture Bridges. Кураторка  Ольга Жук.

 

Для письменників

Мистецтво на замовлення. Як конкурси впливають на майбутнє літератури

Дискусія «Мистецтво на замовлення. Як конкурси впливають на майбутнє літератури»

  • 31 травня
  • 14:00 – 14:45
  • Видавничий майданчик

 

Дискусія «Мистецтво на замовлення. Як конкурси впливають на майбутнє літератури» покликана нарешті визначити, яким чином різноманітні літературні конкурси впливають на розвиток тих чи інших літературних трендів та жанрів.

 

Учасники: Оксана Самара, Олена Павлова, Тетяна Логуш, Олег Сілін, Вікторія

 

Письменник у спіралі часу: як новітні реалії змінюють письменницькі практики

Дискусія «Письменник у спіралі часу: як новітні реалії змінюють письменницькі практики»

  • 2 червня
  • 12:00 – 12:45
  • Видавничий майданчик

 

Цифрова епоха, кліпове мислення, твіттер-література. Сьогоднішній світ шалено відрізняється від того, яким ми звикли бачити його ще 10 років тому. Змінюються технології, змінюються підходи, змінюється читач. Але чи потрібно змінюватись письменнику? Дискусія «Письменник у спіралі часу: як новітні реалії змінюють письменницькі практики» спробує відповісти на це питання.

 

Учасники: Алевтіна Шавлач, Оля Лілік, Олександра Грищенко, Михайло Наєнко, Василь Теремко. Модераторка: Анна Яблучна. Організатор: Видавничий центр «Академія».

 

Як дебютувати з електронною книгою» кейс книгарні першодруків ім. Швайпольта Фіоля

Дискусія «Як дебютувати з електронною книгою»

  • 2 червня
  • 17:00 – 17:45
  • Зала «Орбіта»

 

Ще й досі у багатьох письменників залишається доволі упереджене ставлення до електронної книжки як до чогось маловагомого чи незначного. Але з часом стає все очевиднішим те, що саме за цим форматом майбутнє. Дискусія «Як дебютувати з електронною книгою» кейс книгарні першодруків ім. Швайпольта Фіоля» розставить усе на свої місця й розповість про те, наскільки складно дебютувати на українському ринку в цифровому форматі.

 

Учасники: Антон Санченко, Вікторія Гранецька, Валя Захабура, Катріна Хаддад, Леся Мудрак, Сергій Батурин. Організатор: fiol.pub.

 

Також письменникам варто звернути увагу на такі події:

 

  • 31 травня, 16:00 – 16:45, «Кафе Європа». Подіумна дискусія «Більше, ніж реальність: VR в літературі». Учасники: Шахід Гуламалі (Чехія), Андрій Музиченко. Модераторка: Марія Шубчик. Організатори: Goethe-Institut в Україні, Франкфуртський книжковий ярмарок. В рамках німецько-українського року мов.

 

  • 31 травня, 17:00 – 17:45, Зала «Папір». Дискусія «Книжки, які має прочитати кожен. Чи це справді так?» з нагоди публікації видання Ганни Улюри «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини». Учасники: Ганна Улюра, Остап Сливинський, Олена Гусейнова.

 

Для дизайнерів та ілюстраторів

Ілюстрування інтелектуальної літератури: яких правил дотримуватися та чого уникати

Ілюстрування інтелектуальної літератури: яких правил дотримуватися та чого уникати?

  • 30 травня
  • 16:00 – 17:30
  • Зала УВК.

 

Чи вимагає інтелектуальна література інтелектуальних ілюстрацій? Які особливості в художньому оформленні інтелектуальної літератури та чи повинне воно розкривати додаткові пласти тексту? Про все це в панельній дискусії «Ілюстрування інтелектуальної літератури: яких правил дотримуватися та чого уникати?».

 

Учасники: Олександр Приймак, Богдана Давидюк, Марія Гавриш, Володимир Гавриш, Роман Малиновський. Організатор: Вавилонська бібліотека. Українська візуальна книга.

 

Дизайнування фотокниг: від наративу до друку

Дизайнування фотокниг: від наративу до друку

  • 31 травня
  • 13:00 – 14:30
  • Зала УВК.

 

Саша Биченко – дизайнер візуальних комунікацій та незалежний арт-директор. Працює здебільшого з проектами в царині культури та мистецтва, проектуючи друковані і цифрові продукти. Здобував освіту в School of Form (Познань, Польща). Співорганізатор Shuba Design Conference (Дніпро, Україна). Дослідник вернакулярного дизайну та зв’язку глобальних соціальних та дизайн-процесів.

 

Лекція Саші Биченка «Дизайнування фотокниг: від наративу до друку» розповість усім охочим про те, що таке фотокнига, та яким чином вона створюється.

 

Організатори: Родовід. Українська візуальна книга.

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2018»

Найкращий книжковий дизайн-2018

  • 2 червня
  • 19:00 – 20:00
  • «Кафе Європа».

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2018» обов’язкова подія для всіх, хто цікавиться вітчизняним книжковим дизайном. Конкурс проводиться уже втретє. Минулого року переможцем у категорії «Проза та поезія» стала книжка Олени Гусейнової«Супергерої», дизайн якої виконала творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів).  У категорії «Дитяча книга» перемогло видання «Голосно, тихо, пошепки» «Аґрафки». Найкращою «Мистецькою книгою» визнали «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» (дизайн Дмитра Яринича, фото Євгена Нікіфорова). Також це видання отримало Гран-Прі конкурсу.

 

Організатори: Книжковий Арсенал, Goethe-Institut в Україні, Читомо. За підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку, Wacom.

 

Також дизайнерам та ілюстраторам варто звернути увагу на такі події:

 

  • 31 травня, 15:00 – 15:45, Зала «Футура». Подіумна дискусія «Pictures become books». Учасники: Кароліне Келлер (Німеччина), Лідія Лихач. Модераторка: Валентина Клименко. Організатори: Goethe-Institut в Україні, Франкфуртський книжковий ярмарок. У рамках німецько-українського року мов.

 

  • 1 червня, 18:00 – 18:45, Майстерні. Лекція Кирила Ткачова «Шрифт для бренду». Програма каліграфії та шрифтового дизайну від студії «Арт і Я».

 

  • 2 червня, 14:00 – 15:30, Зал УВК. Страшний суд: критика українського книжкового дизайну. Модератор: Павло Гудімов. Організатор: Українська візуальна книга.

 

Для книжкових менеджерів

Братиславський книжковий фестиваль BraK: Від нішового видавництва до нішового фестивалю

Братиславський книжковий фестиваль BraK

  • 31 травня
  • 13:00 – 13:45
  • Бізнес-сцена.

 

Фестиваль «BRAK» був заснований у 2013 році за ініціативи словацького малого видавництва з однойменною назвою і зорієнтований насамперед на подібний контингент – малі видавництва, насамперед зі Словаччини та Чехії. Це люди, які роблять красиві книжки, що часто мають малий тираж і вищу за середню вартість, але при цьому є найкращими із можливої продукції. На «BRAK» ви не знайдете великі корпорації, націлені на багатотисячні тиражі та мільйонні продажі – але знайдете коло друзів, натхненників, можливо, навіть фанатів книжкової справи.

 

Спікер: Петер Міхалік (Словаччина). Перекладачки: Ірина Забіяка, Луціє Ржегоржікова. За співпраці з Чеським центром в Києві, Літературнo-інформаційним центpом (LIC Братислава, СР), Посольством Чеської Республіки в Україні, Посольством Словацької Республіки в Україні. Програма Братиславського книжкового фестивалю BRaK.

 

Книжкові інституції в Україні та світі: місія, функції, механізми

Книжкові інституції в Україні та світі: місія, функції, механізми

  • 1 червня
  • 12:00 –13:45
  • Бізнес-сцена.

 

Книжкові інституції – важливий фактор сталого розвитку літератури та книжкового ринку країни. Саме вони створюють культурний запас міцності й підтримують відповідний культурний рівень у багатьох сферах людської діяльності. На дискусії «Книжкові інституції в Україні та світі: місія, функції, механізми» можна буде не тільки дізнатися про ситуацію з інституціями в Україні, але й дізнатися про закордонні кейси.

 

Учасники: Ґжеґож Ґауден (Польща), Діна Ролл-Хансен (Норвегія), Младен Вескович (Сербія), Ушрине Жилінскіне (Литва), Сергій Ясинський. Модераторка: Альона Кухар. Організатор: Український інститут книги.

 

Українські видавці на Франкфурті: як поводитися, щоб ярмарок став успішним

Українські видавці на Франкфурті: як поводитися, щоб ярмарок став успішним

  • 3 червня
  • 11:00 – 12:45
  • Бізнес-сцена.

 

Перший книжковий ярмарок відбувся у Франкфурті ще у ХVII столітті, через 200 років після винаходу Йоганна Ґутенберга, тому організатори вважають його найдавнішим у Європі. Франкфуртський книжковий ярмарок досі залишається одним з найбільших і найвпливовіших подій книжкового ринку: окрім рекордних цифр, які щороку анонсують організатори, – найбільше вражає його інтеграція в усі сфери життя. Вийшовши поза межі книжкового бізнесу, ярмарок перетворився в одну з найважливіших подій у контексті міжнародних відносин і політики, економіки та соціального життя, культури і технологій.

 

Майстер-клас Нікі Терон «Українські видавці на Франкфурті: як поводитися, щоб ярмарок став успішним?» навчить книжкових менеджерів деяких дійсно важливих правил, без яких не можна уявити успішної участі в ярмарку.

 

Організатор: Український інститут книги.

 

Також книжковим менеджерам варто звернути увагу на такі події:

 

  • 2 червня, 14:00 – 14:45, Зала «Сфера». Публічна розмова «Книжковий ринок: реальність, що змінюється». Учасники: Ірина Подоляк, Тарас Лютий, Юрій Фартушний, Олена Гусейнова. Організатор: Книгарня «Є».

 

  • 2 червня, 19:00 – 19:45, Бізнес-сцена. Обговорення «Нові парадигми мислення в цифрову епоху» з нагоди виходу книги «Сьому чуття». Організатори: kmbs, Yakaboo. Учасники: Євген Глібовицький. Кураторська програма kmbs «Творці майбутнього».

 

  • 3 червня, 14:00 – 15:30, Бізнес-сцена. «Книжковий ярмарок чи літературний фестиваль? Виклики мультифункціональності на святі книг і думок». Зустріч з Радованом Ауером, директором міжнародного ярмарку та фестивалю  «Світ книги» в Празі. Програма «Booking the Future» / EUNIC в Україні, Culture Bridges. Кураторка  –  Ольга Жук.

 

Читайте також: 10 найцікавіших перекладів до Книжкового Арсеналу