російсько-українська війна

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

27.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про це Читомо повідомили в установі.

 

Українські лідери думок, філософи й мислителі, діячі сфери культури та освіти склали перелік із 27 книжок, які допоможуть краще зрозуміти причини й витоки широкомасштабної війни, а також визначити напрям відбудови держави після перемоги. Пораду щодо книжки запитували наприкінці інтерв’ю та стрімів з українськими культурними діячами, які записували в межах проєкту.

 

«Серед іншого, кожен з героїв випуску пропонував книжку, яку варто прочитати, щоб краще зрозуміти, що саме відбувається з нашою країною, з нашим суспільством, і що нам із цим робити далі. Так з’явився цей перелік із 27 найменувань», — розповів заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев.

 

Умовно цей перелік можна розділити на категорії «Причини війни», «Уроки історії», «Виклики» та «Розбудова». Окремі книжки рекомендували одразу декілька героїв інтерв’ю. Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва і військовий капелан отець Андрій Зелінський порадили книгу Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу». 

 

При цьому серед авторів, чиї книжки згадувалися найчастіше — Френсіс Фукуяма («Ідентичність», «Великий крах»), Сергій Плохій («Походження слов’янських націй», «Остання імперія»), Ханна Арендт («Витоки тоталітаризму», «Банальність зла») та Мартін ван Кревельд («Піднесення і занепад держав», «Трансформація війни»). 

 

З повним переліком рекомендацій можна ознайомитись на сторінці спецпроєкту за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

 

Читайте також: Після вибухів антивоєнні книжки втратили релевантність. Письменники про майбутнє сучукрліту

 

Чільне фото: Радіо Свобода