бібліотеки

92% бібліотек не мають якісного інтернету — дослідження

12.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Із 16 тисяч українських бібліотек лише 954 мають якісне підключення до інтернету. Про це повідомляється у дослідженні, яке здійснило Міністерство цифрової трансформації України.

За даними дослідження, до будь-якої технології постачання інтернет-послуг підключені лише 4 662 бібліотек з 16 038 – це 29%. Виняток – тільки Київ, де 90% бібліотек мають інтернет, а доступ до Wi-Fi мережі є у 3 733 бібліотек. Але до швидкісного оптичного волокна підключені лише 954 бібліотек України. Тобто 92% не мають якісного інтернету.

У Мінцифри зазначають, що такі показники суттєво обмежують можливості роботи з контентом, а також наголошують, що цифровим хабом бібліотека може стати за наявності інтернету від 100 мбіт/с, вільного доступу відвідувачів до WiFi та сучасних комп’ютерів. Саме за таких умов люди зможуть отримати якісний контент та повноцінно користуватись онлайн-сервісами.

 

За результатами дослідження у міністерстві розробили інтерактивну карту та форму, де можна перевірити дані про наявність Wi-Fi в бібліотеках та залишити відгук щодо невідповідності даних. Це можна зробити за посиланням.

 

Дізнатися про деталі дослідження можна за посиланням.

 

Також повідомляється, що у відомстві вже зараз впроваджуються заходи, щодо подолання проблеми. Зокрема, Міністерство цифрової трансформації України планує включити бібліотеки до Національного плану розвитку ШСД, комп’ютеризувати заклади завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта» за сприяння Української бібліотечної асоціації, а також залучити до співпраці низку урядових та громадських організацій.

 

Раніше повідомлялося, що Міністерство цифрової трансформації України та Українська бібліотечна асоціація оголосили про початок співпраці задля перетворення близько 6 тисяч бібліотек по всій країні на цифрові хаби.

 

Читайте також: Діджиталізація, книжки та вазони: 7 (не) серйозних питань президентам УБА