* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook
19.08.202259% українців дізнаються новини із соціальних мереж. Про це йдеться в опитуванні Київського інституту соціології.
Серед соціальних мереж лідерами стали Telegram (41%), YouTube (37%) та Facebook (12%).
Загалом за останні 7 днів отримували інформацію з соціальних мереж 69% респондентів. Крім того, інформацію з телемарафону «Єдині новини» отримують 43% українців.
За результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадають на соціальні мережі, на телебачення – 34%, а ще 11% – на сайти новин.
Соціальні мережі більше зараховують до топ-2 своїх джерел інформації українці віком 18-29 років (87%). Водночас громадяни старше 60 років користуються соціальними мережами рідше (34%), а натомість дізнаються інформацію з «Єдиних новин» (61%).
Також опитування показало, що серед тих, хто отримує інформацію з інтернету, 62% надають перевагу коротким відео і 61% – коротким інформаційним повідомленням.
Крім того, 13% респондентів отримували інформацію з якого-небудь російського ресурсу. З них 3% дивилися російські телеканали, 11% – використовували онлайн-джерела.
89% з них хотіли дізнатися точку зору росіян та як їм подають інформацію, а 2% відповіли, що відвідували російські ресурси через сумніви в українських джерелах.
Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення «ОПОРИ» провів у липні 2022 року. Воно складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтервʼю. Інститут опитали 1000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого).
Нагадаємо, що у травні всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.
Як відомо, у світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну. Згідно з дослідженням Kantar, українці почали рідше переглядати новини ще у березні.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості