дослідженння

Все більше американської молоді читає поезію – дослідження

16.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кількість американців, які читають поезію, протягом 2012-2017 років збільшилася на 76%. Про це свідчать результати дослідження незалежної урядової організації National Endowment for the Art (NEA), пише The Washington Post.

 

Згідно з опитуванням, у 2017-му поезію читали близько 28 млн американців. Більше того, кількість читачів поезії у віці 18-24 років за цей період збільшилася вдвічі.

 

Також дослідження показало, що соціальні мережі можуть підвищувати інтерес американців до поезії. Так директор Управління досліджень та аналізу NEA Суніл Іенгар називає підйом соціальних мереж та технологічних платформ одним із потенційних пояснень підвищеного інтересу до поезії та художньої декламації.

 

Головний спеціаліст з літератури у NEA Емі Столс також згадує соціальні мережі поряд з інформаційною діяльністю організації для видавців, письменників та учнів.

 

Крім цього, науковці звертають увагу на те, що деякі найпопулярніші поети тепер стають «поетами соціальних мереж». Вони поширюють свої твори і спілкуються з читачами в першу чергу в інтернеті. До прикладу, канадська поетка Рупі Каур має 3 млн підписників в Instagram, де вона регулярно публікує свої вірші.

 

Водночас поезія також може впливати на соціальні мережі. Так американська поетка Трейсі Сміт, яка викладає у Принстонському університеті, припускає, що загальні сучасні тенденції спонукають молодь писати вірші.

 

«Серед своїх студентів я спостерігаю, що вони звертаються до художніх форм у своїх спробах порушення проблем примусової міграції, зміни гендерних норм, навколишнього середовища, психічних захворювань та технологій – разом із одвічними питаннями любові, втрат та зміною пір року», – наголошує вона.

 

На жаль, хороші новини про поезію у звіті NEA не свідчать про загальне збільшення читання. Кількість американців, які читали книжки не для роботи чи навчання, залишилася приблизно такою ж, як у 2008 році. А відсоток тих, які читають романи або оповідання, взагалі став найнижчим за весь період дослідження.

 

Такі результати дало дослідження під назвою «Американські тенденції в зацікавленні мистецтвом та читанні літератури: 2002-2017 рр.», яке провели NEA та Бюро перепису населення США. Це найбільше і найтриваліше опитування у США на тему зацікавленості мільйонів американців мистецтвом.

 

Нагадаємо, що результати опитувань, які провела Американська психологічна асоціація свідчать про те, що третина американських підлітків перестала читати книжки для насолоди.

 

Раніше ми повідомляли, що більше половини японських студентів взагалі не читають. А половина українців за рік не прочитали жодної книжки.

 

Чільне зображення: Shutterstock