освіта у війну

54% вчителів скаржаться на вигорання, а 75% учнів — на стрес

30.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

54% українських вчителів перебувають у стані професійного вигорання, а 75% школярів мають прояви стресу. Про це повідомили під час пресконференції від представників МОН та організації GoGlobal, яка провела соціологічного опитування* серед українських вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників.

Вчителі помічають в учнів тривожність і стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатію та байдужість, а також розгубленість і неуважність. Серед інших проявів — діти швидко подорослішали в теперішніх умовах, стали серйозними та відповідальними.

 

46% вчителів визначили психологічну підтримку потребою номер один для власної школи. Вона має відбуватися разом із навчанням, як діяти в екстремальних ситуаціях, опановувати власний стрес і допомагати дітям у різних ситуаціях.

 

 

80% опитаних вчителів говорять про зростання завантаженості. 54% відчували на собі стан професійного вигорання. 

 

Водночас учні, які вимушено переїхали у безпечніші регіони та продовжили там навчання, у 88% випадків швидко адаптуються. 82% навчального персоналу впевнені, що можуть працювати з учнями, які мають виражений стрес або психологічні проблеми.

 

 

Навчальний процес повністю або переважно онлайн відбувається у 41% шкіл. У 29% випадків процес наразі змішаний — навчання відбувається і онлайн, і офлайн, тоді як ще у 30% він відбувається переважно або повністю офлайн.

 

При офлайн навчанні вчителі найчастіше зіштовхуються з неможливістю повноцінного проведення уроків через повітряні тривоги та відключення світла — наразі ці проблеми актуальні для 85% опитаних. Також при проведенні уроків офлайн виникає потреба більш матеріального характеру — забезпечення комфортного перебування в навчальному закладі, наявність постійного опалення, водопостачання, обладнання та матеріалів, необхідних для уроків.

 

71% вчителів, які працюють онлайн, скаржаться на відсутність інтернету.

 

 

Участь в опитуванні взяла 241 особа.

 

Нагадуємо, МОН порахувало, що на відновлення закладів освіти потрібні 9,2 мільярда гривень.

 

Читайте також: 424 школи перейшли на дистанційне навчання через російські обстріли

 

Інфографіка: GoGlobal