* ESC - закрити вікно пошуку
міжнародна підтримка
Після 24-го лютого за кордоном діють понад 320 нових українських книжкових осередків — опитування
08.02.2023За кордоном загалом функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів та ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалації російсько-української війни в лютому 2022 року. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Близько 85 % з опитаних українських книжкових полиць були створені після 24 лютого 2022 року. Понад 14,3 % існували до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Приблизно однакова кількість українських книжкових полиць, що існували до 24 лютого 2022 року, були створені при бібліотеках (36 %) та при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках (36 %). Ще 18 % були засновані при освітніх закладах і просторах.
Переважна більшість опитаних українських книжкових полиць (70 %) існують при бібліотеках. Понад 9 % розташовані при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках. 7,8 % — при освітніх закладах і просторах. Близько 4 % полиць створені при інформаційних просторах, центрах для біжен_ок та переміщених людей. Інші 6,5 % розподілені між посольствами, видавничими будинками, книгарнями і закладами культури.
Опитування провели спільно з Українським літературним центром за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut
Читайте повні результати: Як створюються, діють і об’єднують читачів українські книжкові полиці за кордоном – опитування
Чільне фото: odessa-journal.com
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості