Нобелівська премія

Стало відомо про смерть Нобелівського лавреата з літератури Кендзабуро Ое

13.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 88 років пішов з життя японський письменник і Нобелівський лавреат Кендзабуро Ое. Про це з посиланням на його видавця Kodansha повідомляє Reuters.

«Він писав про жахливі історії атомного бомбардування Хірошіми й зазначав, що його шок від почутого міг надихнути його на те, щоб стати письменником. Ое ніколи не боявся закликати свою рідну країну до відповіді й уїдливо відгукувався про зусилля колишнього прем’єр-міністра Сіндзо Абе щодо перегляду пацифістської Конституції Японії», — зазначили у Reuters.

 

 Кендзабуро Ое народився в 1935 році на острові Широку в  родині вчителя і домогосподарки. У 1954 році він почав вивчати філософію в Токійському університеті, проте швидко кинув навчання. Кензабуро Ое хотів займатися літературою. Тому він перейшов на відділення французької літератури. Всього за три роки, в 1957 році, в Японії опублікували його перший роман про хлопчика з аутичного спектру «Нунку Нанна», який одразу ж приніс йому славу. У 1958 році письменник отримав премію Акутагави за оповідання «Утримання худоби.

 

Кендзабуро Ое активно виступав проти ядерної зброї і боровся за права людини. Письменник випустив серію есе «Хіросімські записки і багато разів відвідував Хіросіму. Також він брав участь у Всесвітній конференції по забороні атомних бомб. Крім цього, Кендзабуро Ое був одним з тих, хто створив антивоєнне об’єднання японських діячів культури. Він був проти перегляду так званої мирної дев’ятої статті Конституції Японії.

У своїх романах та есе Кендзабуро Ое писав про моральну кризу, традиції Японії та пошук ідентичності. У 1994 році він став лавреатом Нобелівської премії з літератури. Одними з найпопулярніших творів Кендзабуро Ое також є «Особистості», «Смерть і дівчина», «Плоть і кістка», «Сутінки над Токіо».

 

Нагадаємо, 2018 року помер лавреат Нобелівської премії з літератури 2001 року Відьядхар Найпол.

 

Читайте також: Як Нобель заповів: секрети головної літпремії світу

 

Чільна світлина: Ko Sasaki/The New York Times