* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
У світі помітно зріс інтерес до україністики – дослідження
15.06.2023Українську мову та культуру вивчають у 30 країнах понад 160 осередків українських та кримськотатарських студій. Про це свідчить дослідження Українського інституту.
Ці студії переважно займаються викладанням та академічними дослідженнями у сферах лінгвістики, історії, культури, релігії. 82% українських студій діють при державних освітніх закладах або дослідницьких центрах, 13% – при приватних.
Осередки кримськотатарських студій зазвичай носять лінгвістичний і тюркологічний характер, а також часто не вписані в українознавчий контекст.
Українські студії практично не представлені в країнах Африки, Латинської Америки, Південно-Східної Азії, а їхнє функціонування нерідко потерпає від браку ресурсів, стабільної зацікавленості студентів та підтримки самої України, через що деякі були вимушені закритися або обмежити амбітність своєї діяльності.
Щодо українських студій в інших країнах:
- У Сполучених Штатах Америки вони складаються з загалом близько 20 університетських осередків україністики;
- Вони представлені у восьми університетах Канади шести південних провінцій;
- У Великій Британії українські студії є нечисельними у плані кількості осередків, однак потужними та зосередженими в давніх університетських центрах;
- У Південно-Західній Європі (Франція, Італія, Іспанія, Португалія) українські студії розвинуті порівняно слабко навіть у країнах з помітною українською діаспорою (в Португалії, приміром, взагалі відсутні), а в університетах та в аналітичних центрах в регіональних та славістичних студіях панує русистика.
- Близько 20 студій – в Німеччині, в Австрії та Швейцарії – по дві активні студії.
У дослідженні зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії, різко зріс інтерес до українських студій у закордонних університетах та аналітичних центрах. У багатьох західних університетах збільшилась кількість першокурсників, які обрали для вивчення українську, було анонсовані нові навчальні курси про Україну, почали відкриватися нові осередки.
З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, що раніше Український інститут створив інтерактивну мапу, де розміщені українські та кримськотатарські студії за кордоном. Тепер також ця мапа доступна й англійською мовою.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості