* ESC - закрити вікно пошуку
Верховна рада
Парламент не підтримав дерусифікацію назв 340 населених пунктів
19.09.2024Верховна Рада України не підтримала законопроєкт № 11188 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів». Про провал голосування повідомив народний депутат Роман Лозинський на своїй фейсбук-сторінці.
Проєкт передбачав перейменування 340 назв, проте голоси розділилися: за — 208 депутатів, проти — 3, утрималися — 5, а 79 парламентарів не голосували. Постанова мала на меті видалити з карти України назви населених пунктів, нав’язані імперською політикою росії.
«Щойно Парламент провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав’язано Москвою протягом століть поневолення», — написав Роман Лозинський.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що до парламенту внесуть нову постанову. «Ми ухвалили рішення вилучити п’ять проблемних назв — Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ та Павлоград — і проголосувати решту пакетно», — зазначив він під час брифінгу.
Законопроєкт мав на меті змінити назви населених пунктів, що містять російські імперські та колоніальні відтінки. Як зазначено в пояснювальній записці, метою проєкту було приведення топонімів у відповідність до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії».
Згідно з документом, перейменуванню підлягали назви:
- пов’язані з імперськими діячами, партійцями та військовими формуваннями;
- на честь осіб, які закликали до українофобії чи підтримували російську імперську політику;
- пов’язані з подіями, що не мають безпосереднього стосунку до захисту прав українського народу;
- що не відповідають державним стандартам української мови.
Перейменування мало відбутися на основі подань місцевого самоврядування та рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови. Всього підлягали зміні 340 назв, зокрема 7 районів, 15 міст, 56 селищ та 262 села.
Як повідомлялося, нещодавно в Україні перейменували топоніми на честь Максима Кривцова. Заплановане і вшанування імені Вікторії Амеліної.
Чільне фото: armyinform.com.ua
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості