* ESC - закрити вікно пошуку
втрати війни
Мінкульт: Облік загиблих митців ведемо з відкритих джерел
17.12.2024Станом на грудень 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України (МКСК) веде облік загиблих культурних діячів і медійників, спираючись на інформацію з відкритих джерел. Про це йдеться у відповіді міністерства на інформаційний запит Читомо.
Як зазначають у міністерстві, облік загиблих діячів культури, письменників і представників книговидавничої галузі роблять на основі відкритих даних і документів, наданих установами і організаціями, які підпорядковуються МКСК. Додатково залучають інформація від структурних підрозділів культури обласних військових адміністрацій.
Водночас МКСК не зверталося офіційно до волонтерських проєктів, що ведуть подібну статистику, проте використовує дані, оприлюднені різними громадськими організаціями та ініціативами. Серед них — проєкти «Недописані», PEN Ukraine та Інститут масової інформації.
«Міністерство активно співпрацює з установами та волонтерськими ініціативами для збору повної й актуальної інформації про митців, які загинули через російсько-українську війну. Це дозволяє увічнити їх пам’ять і зафіксувати масштаби втрат для української культури», — йдеться у відповіді міністерства.
Як повідомлялося, наприкінці серпня в Україні запустили проєкт «Недописані» памʼяті людей літератури, убитих росією.
Зазначимо, 14 грудня Міністерство культури оприлюднило дані про те, що внаслідок війни загинули 138 українських митців і 94 медійники. Цей перелік в міністерстві назвали «Розстріляним поколінням». Як джерела у МКСК вказали PEN Ukraine та Інститут масової інформації.
Читайте також: Військові, перекладачі, журналісти, книгарі, поети: кого відняв у нас 2023-й
Чільне зображення: сайт МКСК
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості