благодійність

НСПУ оголосила благодійний збір на реконструцію пошкодженого росіянами Маєтку Лібермана

05.01.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Секретаріат НСПУ опублікував реквізити для благодійних внесків на реконструкцію Маєтку Лібермана, що був пошкоджений російською атакою дронів на Київ. Про це повідомляє Українська літературна газета.

Обговорення Звернення Секретаріату до письменників України, творчих спілок, організацій та всієї української спільноти щодо благочинної допомоги у реконструкції Маєтку Лібермана відбулося на позачерговому засіданні Секретаріату НСПУ.

 

Розрахунковий рахунок, на який можна перераховувати кошти для ремонту та реконструкції Будинку письменників України:

 

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ:

 

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

 

КОД ЄДРПОУ 00016018

 

РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК:

 

UA21 305299 00000 26004046245895

 

МФО 305299 В АТ КБ «Приватбанку»

 

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ:

 

Благодійний внесок на ремонт приміщення БП, пошкодженого внаслідок атаки безпілотників рф. Без ПДВ.

 

Повідомляється, що найближчим часом буде відкритий валютний рахунок для внесків з-за кордону.

 

На засіданні також створили Комісію з передачі документів основної діяльності НСПУ у Державний архів України, Комісію з обстеження Будинку письменників та наглядову раду, яка буде опікуватися ходом ремонту та реконструкції. Її склад оприлюднять найближчим часом.

 

Будівлю Національної спілки письменників України (НСПУ) – одна зі знакових пам’яток Липок та урядового кварталу. Її збудували наприкінці XIX-го століття не одразу, а в кілька етапів. Київський архітектор Володимир Ніколаєв, окрім будівлі НСПУ, опікувався і спорудженням в Києві Володимирського собору, Оперного театру та загалом 27-ми громадських будівель.

 

Одним з господарів будівлі був мільйонер-цукрозаводчик Сімха Ліберман, який добудовував будинок, надавши йому не тільки сьогоднішнього вигляду, а й своє ім’я — Маєток Лібермана.

 

Нагадаємо, що росія атакувала Київ ударними безпілотниками близько 7:30 ранку 1 січня. Уламки збитих дронів впали у двох районах. Унаслідок обстрілу 2 людини загинули — подружжя науковців Ігор Зима та Олеся Сокур, 7 постраждали. Пошкоджень також зазнав Будинок Раднаркому УРСР 1941 року.

 

Раніше повідомлялося, що після російської атаки Міністерство культури та стратегічних комунікацій планує звернутися до ЮНЕСКО щодо створення механізму збереження та захисту архітектурної цілісності центру Києва.