* ESC - закрити вікно пошуку
руйнування
Російська атака пошкодила бібліотеку у Львові: у читальні вибиті всі вікна
30.07.2026
Унаслідок нічної російської атаки на Львів 30 липня пошкоджень зазнала бібліотека-філія №32 на вулиці Виговського. Про це повідомив директор департаменту освіти та культури Львівської міської ради Андрій Закалюк у Facebook.
За попередніми даними, у будівлі вибиті 10 вікон та пошкоджено дві пари дверей. Найбільше постраждав читальний зал — там вибиті всі вікна, і вони не підлягають відновленню.
Водночас, як повідомили Читомо в бібліотеці, жодна книжка не була пошкоджена.
«Будинок поруч зазнав руйнувань. Зі співробітниками все гаразд. Зараз на місці працює комісія, триває обстеження будівлі», — зазначили в бібліотеці.
Окрім бібліотеки, пошкоджень зазнали й заклади освіти. У ліцеї №15 вибиті 180 вікон, пошкоджені чотири пари дверей і дах. У дитячому садку №139 пошкоджені 39 вікон та чотири пари дверей, однак заклад продовжив роботу в режимі чергових груп.
Нагадаємо, що у Києві через цей обстріл значних пошкоджень зазнала сімейна книгарня «Альпака» — уже вдруге за півтора місяці. Також пошкоджений ринок на «Почайній». Вигоріли торгові ряди, павільйони, речові та господарські магазини загальною площею 1700 м кВ. Сам книжковий ринок не зазнав руйнувань.
Фото: Андрій Закалюк
Читомо» — це медіа про книжки й літературу, що підтримувало українське книговидання задовго до того, як це стало трендом. Ставайте частиною історії — доєднуйтеся до Клубу Читомо!
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості