* ESC - закрити вікно пошуку
ВСЛ
Дві українські книжки потрапили у престижну колекцію «Білі круки-2019»
08.10.2019Дві українські книжки потрапили до престижного щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2019» («White Ravens 2019»). Про це йдеться на сайті Міжнародної молодіжної бібліотеки в Мюнхені (International Youth Library).
Зокрема до каталогу увійшли:
«Сова, яка хотіла стати жайворонком» Галини Вдовчиенко, ілюстрації Кристини Лукащук, видавництво «Чорні вівці».
«Туконі – мешканець лісу», авторка й ілюстраторка Оксана Була, Видавництво Старого Лева.
Цього року до каталогу обрано 200 назв книг 30 мовами з 50 країн світу, які Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (International Youth Library) відзначила за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо.
Друковану версію каталогу «Білі круки» представлять на Франкфуртському книжковому ярмарку 17 жовтня о 13:00 – 14:00 Frankfurt Kids – Stage Foyer. А всі 200 видань можна буде порозглядати під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги 2020 року на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки.
Як повідомлялось, 2018 року до каталогу потрапила дебютна дитяча книжка Тані Малярчук «MOX NOX» Видавництва Старого Лева» з ілюстраціями Каті Слонової.
2017 року до каталогу потрапили відразу дві українські книжки.
Нагадаємо, що 2016 року Україна була представлена також двома книжками.
2014 рік став рекордним для України: тоді три українські дитячі книжки увійшли в каталог, зокрема «Хто зробить сніг» Тараса та Мар’яни Прохаськів (видавництво «Видавництво Старого Лева»), «З життя хитрих слів» Романа Скиби (ілюстрації Тетяни Денисенко, видавництво Laurus) і «Лісова пісня» Лесі України (оформлення Поліни Дорошенко, видавництво «Основи»).
2001 року до «Білих круків» вперше потрапляє українська книжка – «Рукавичка» від «А-ба-ба-га-ла-ма-ги», яку проілюстрував Володимир Голозубів, уперше видана ще 1997 року.
Світлини з сайтів видавництв і з yakaboo.ua
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості