* ESC - закрити вікно пошуку
PISA
Звіт PISA-2018: українські учні не дотягнули до середнього рівня країн ОЕСР
03.12.2019Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, участь в якому Україна вперше взяла минулого року. Звіт з’явився на офіційному сайті організації.
У дослідженні взяли участь 600 тисяч 15-річних учнів із 79 країн/економік, що становлять майже 80% світової економіки. Рейтинг успішності учнів визначався за 6-бальною шкалою, де:
- 1 – дуже низькі результати;
- 2 – базовий рівень (учні досягли мінімально необхідного в житті рівня компетентності);
- 3-4 – високий рівень;
- 5-6 – дуже високий рівень (рівень учасників олімпіад).
За результатами дослідження, українські учні мають дещо гірші показники за середній рівень країн, що входять до Організації економічного співробітництва і розвитку.
Середній бал серед українських учнів із читання – 466 (у країни-лідера – 555, у середньому в країнах OECD – 487). 74% українських учнів досягнули другого рівня сформованості читацької компетентності (у країнах OECD – 77%) – тобто 26% українських 15-річних учнів не мають базового рівня в читанні (у країнах OECD – 23%). Разом з тим, 5-6 рівня досягнули лише 3% (у країнах OECD – 9%).
За словами дослідників, на цих рівнях студенти можуть формувати повне і детальне розуміння тексту з незнайомим змістом чи формою, а також розбиратися з поняттями, які суперечать очікуванням.
Середній бал з математичної компетентності в українських учнів – 453 (у країни-лідера – 591, у середньому в країнах OECD – 489). Лише 64% українських учнів досягнули другого та вище рівня (у країнах OECD – 76%). Це означає, що понад третина школярів не досягнули базового рівня у знаннях математики (у країнах OECD – 24%). Найвищих рівнів (5-6) досягнули 5% учнів. Водночас, середній показник країн ОЕСР – 11%.
Середній бал українських учнів з компетентності у природничих науках – 469 (у країни-лідера – 590, у середньому в країнах OECD – 489). 74% українських школярів досягнули другого та вище рівня. Це майже на одному рівні з країнами ОЕСР – 78%. Але лише 3% українських учнів досягли найвищих рівнів (5-6) – проти 7% школярів у країнах ОЕСР.
Також у дослідженні можна знайти рейтинг освітніх систем країн/економік. Цьогоріч уперше автори дослідження визначили не конкретний рейтинг, а діапазон позиції країни з огляду на можливу статистичну похибку. Так, в України найвищий рейтинг із читання – 36, найнижчий – 41; найвищий рейтинг з математики – 41, найнижчий – 46; найвищий рейтинг з природничих наук – 36, найнижчий – 42.
Завантажити повний текст українського дослідження можна за посиланням.
Нагадаємо, що у 2016 році Україна вперше долучилася до Програми міжнародного оцінювання учнів – PISA. Програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з опановуванням шкільних програм.
Дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. Вважається, що в більшості країн саме в цьому віці учні закінчують основну школу, і постають перед вибором професії і загалом майбутнього життєвого шляху. Однак PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів і викликів.
Раніше повідомлялося, що стали відомі результати дослідження видавничого ринку України та читацьких уподобань українців Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, яке здійснили Читомо та Центр Разумкова.
Джерело: nus.org.ua
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості