китай

У Китаї все частіше купують книжки онлайн

10.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рівень попиту китайських інтернет-книгарень складає 24,1%. Про це йдеться у звіті Центру галузевих досліджень медіа-платформи International Publishing Journal за перше півріччя 2019 року.

 

Водночас, згідно зі звітом, показники збуту фізичних крамниць знизилися на 11,7%.

 

Така тенденція зумовлена тим, що уряд Китаю видав постанови, які регулюють діяльність інтернет-книгарень та надають їм більше можливостей для розвитку.

 

Як відомо, 18 липня 2019 року, Аmazon офіційно припинив продавати друковані видання в Китаї, залишивши лише електронні книжки на платформі Kindle Store.

 

На сьогодні книжки онлайн продовжують продавати 3 книжкові мережеві гіганти: dangbang.com, JD.com та Tmall.com.

 

Серед лідерів продажу в Китаї вже тривалий час зберігає свою позицію дитяча література.

 

Батьки надають перевагу творам національних авторів, книжкам про культуру й традиції Китаю, науково-популярним виданням та підручникам з дошкільного навчання.

 

Очевидно, що сім’ям з дітьми купувати книжки онлайн зручніше, про що свідчить цьогорічна статистика — попит інтернет-магазинів, порівняно з 2018 роком, зріс на 26, 55%. Водночас відвідуваність фізичних книгарень зменшилася на 6,54%.

 

На платформі dangbang.com частота продажів дитячих аудіо-книжок збільшилася з 7% до 14%, серед яких найпопулярнішими стали історичні, культурні й ілюстровані видання.

 

Це ще одна особливість китайського книжкового ринку, оскільки відсоток дитячого та дорослого населення, яке обирає аудіо-книги, однаковий — 26% читачів, і ця кількість постійно росте, оскільки вибір якісно відтвореного продукту дуже широкий.

 

Відповідно до звіту, люди передпенсійного віку серед усього різноманіття літератури найчастіше обирають книжки про здоровий спосіб життя, історичні та наукові видання, середнього — більш зацікавлені в соціальному розвитку, управлінню та політичній філософії. Покоління народжених у 80-ті та 90-ті читають класичні романи, сучасну й мотиваційну літературу.

 

Суттєва різниця у кількості читачів різних міст та провінцій. У 2018 році Шанхай надалі очолював рейтинг міст з найбільшою кількістю населення, що читає, також у топ потрапили провінції Бейджинг, Гуандун та столиця Китаю Пекін.

 

Цікаво, що мешканці мегаполісів полюбляють купувати навчальні посібники, довідники, книги про менеджмент, водночас серед населення менших міст попит на книжки про успіх та саморозвиток помітно зростає. Це свідчить про загальну зацікавленість підвищення якості життя регіонів різного масштабу та рівня розвитку.

 

Оскільки книжковий ринок Китаю досі залишається досить закритим і відокремленим від світової книжкової мережі, працівники цієї індустрії наголошують на тому, що китайському видавцю варто стати більш доступним та продавати електронні видання на інтернет-платформах іноземним споживачам, поширювати власну продукцію за кордоном за допомогою роздрібних торговців та брати активну участь у міжнародних заходах видавничої сфери.

 

Днями ми повідомляли, що у Шанхаї відкрилася книжкова крамниця поезії.