відео

Стартував інтерактивний проєкт для школярів #ЖивіПисьменники

31.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

30 січня стартувала всеукраїнська акція #ЖивіПисьменники, спрямована на інтерактивне залучення учнів у процес вивчення української літератури. Про це йдеться у пресрелізі, який отримало Читомо.


На Youtube-каналі Інституту книги опубліковано перше відео акції.

 

Щосереди на Youtube-каналі УІК з’являтиметься нове відео #ЖивихПисьменників.

 

Загалом у першому сезоні учні початкової школи зможуть познайомитись із 10-ма письменниками: Галина Ткачук, Володимир Рутківський, Мар’яна Савка, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Іван Андрусяк, Галина Малик, Григорій Фалькович, Таня Стус, Галина Вдовиченко.

 

 

«У першому сезоні, тобто протягом 2020 року, ми прагнемо охопити коло тих сучасних письменників, котрі представлені у хрестоматіях для початкової школи, тобто тих, із ким діти можуть познайомитись наживо, підписати книжку чи написати мейл, тих, кого хочеться гуглити і з ким хочеться «книгодрузячитися»», — розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо начальниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова.

 

Вона зауважила, що «#ЖивіПисьменники» це не тільки відео, а й методичні матеріали для вчителів.

 

«Вони пропонують варіанти, як підійти до вивчення літератури та розмови про творчість одного письменника з різних боків: через письмо і математику (уявляєте скількох котів можна буде нарахувати, коли ми опублікуємо відео з Галиною Вдовиченко?), через уроки образотворчого мистецва і дослідження світу. Інструментарій, запропонований за посиланням під відео, допоможе вчителям проводити цілі тематичні тижні, присвячені авторам», — пояснила Анастасія.

 

Також, за її словами, ця акція стане хорошим путівником для батьків, які не знають, з якого боку підступитися до сучасної літератури, які книжки обирати.

 

««Школярі — це не просто цінна аудиторія, це ті, із ким хочеться говорити про літературу, у кого варто інвестувати ресурс і кого необхідно заряджати на читання», — наголосила вона.

 

Організатори проєкту — Український інститут книги за підтримки Міністерства освіти і науки України та проєкт підтримки дитячого читання BaraBooka.

 

Для учнів і вчителів початкової школи, бібліотекарів та батьків експерти з дитячого читання створили серію матеріалів для роботи з сучасною українською дитячою літературою. Їх можна використати у навчальному процесі та у позакласній роботі. Це відеоролики про українських дитячих письменників, які входять у оновлену шкільну програму, методички та презентації з розробками елементів уроку.

 

Відео — це інтерв’ю із сучасними “живими” письменниками, які є актуальною й запитуваною частиною формування культурної ідентичності школярів. Вони презентують всю Україну від Луганщини до Закарпаття, пропонують сучасні сюжети, розповідають цікаві факти про творчість, читання, ігри зі словами.

 

«Найточніше буде сказати, що ідея цього проєкту належить сотням-сотням людей, в тому числі – вчителям, які активно запроваджують вивчення і читання сучасних письменників у школі, які із своїми запитами дуже часто зверталися і до письменників, і до літературних крттиків, і до літературознавців, і до промоутерів літератури. Крім вчителів — це, звичайно, професійне середовище і низка громадських діячів, які популяризували впродовж останніх 5 років цих живих письменників у школах.

 

У цьому сенсі мене можна назвати таким собі паровозиком, який пропихає ідеї. Впродовж останнього часу я просувала цю ідею в Українському інституті книги і невимовно вдячна керівництву Інституту за те, що за державні кошти можна нарешті реалізувати цю ідею. Власне, вона і є державною, але досі ми дуже рідко стикалися із такими форматами, щоб можна було за державні кошти, з державною ідеологією, але працювати із громадськими ініціативами», — наголосила керівниця проєкту, експертка з дитячого читання Таня Стус.

 

Вона розповіла, що над концепцією проєкту працювали члени БараБуки, у т. ч. методисти Малої академії наук, співробітники УІК, також до обговорення залучали кілька вчителів, які переймаються темою живих письменників.

 

З методичними матеріалами для роботи з відео #ЖивіПисьменники можна ознайомитися за посиланням.

 

Раніше ми повідомляли, що «Фонд родини Нечитайло» та організація «Здоров’я майбутнього» створили бібліотеку, в якій можна замовити книжки для дітей зі шрифтами Брайля.