* ESC - закрити вікно пошуку
бібліотека
У Києві «декомунізували» 5 бібліотек. Тепер є імені Нестайка
08.02.2020У Києві перейменували 5 столичних бібліотек, позбувшись комуністичного минулого. Таке рішення прийняли депутати Київської міської ради, повідомляє прес-служба КМДА.
Зокрема, у Дарницькому бібліотека №156 отримала ім’я українського письменника, громадського діяча, Героя України Миколи Руденка.
У Солом’янському районі перейменовано три бібліотеки: бібліотеку імені О. Пироговського – на бібліотеку «Преображенська»; бібліотеку імені П. Вершигори – на бібліотеку імені Євгена Гуцала – для вшанування пам’яті видатного українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста; бібліотеку імені В. Кудряшова – на бібліотеку імені Всеволода Нестайка – на честь письменника, класика сучасної української дитячої літератури.
Ще один заклад – бібліотека імені О. Матросова у Шевченківському районі тепер називається іменем А. Костецького – видатного українського дитячого письменника, викладача і літературознавця.
У жовтні минулого року самі бібліотекарі стали ініціаторами такого перейменування.
Бібліотека імені П. Вершигори давно цікавилася життям і творчістю Євгена Гуцала, підтримує зв’язки з його дружиною Лесею Ворониною, яка активно популяризує літературу для дітей, власні твори і твори Євгена Гуцала. В бібліотеці проводяться творчі зустрічі з письменницею, літературні події, присвячені творчості Гуцала.
Щодо бібліотек, які носять імя Всеволода Нестайка, то їх в Україні тепер три. У 2004 році, ще за життя письменника, бібліотеці-філії № 2 для дітей Дружківської МЦБС присвоєно ім’я Всеволода Нестайка. В 2014 році, в рік смерті письменника, бібліотеку імені П. Морозова (м. Маріуполь) перейменовано на бібліотеку імені В. Нестайка. Подібних аналогів у Києві не було.
Бібліотека імені В. Кудряшова налагодила зв’язки з донькою письменника Оленою Всеволодівною Нестайко (Максименко), заручилась її згодою і підтримкою щодо присвоєння бібліотеці імені Нестайка.
Як повідомлялось, у січні бібліотеку Кропивницького перейменували на честь Володимира Панченка.
У листопаді 2019 року в Києві з’явилися вулиці імені Соломії Павличко, Валер’яна Підмогильного, Атени Пашко, Івана Білика, Гренджі-Донського, Михайла Лучкая, Марусі Чурай тощо.
Нагадаємо, що 2018 року у Голосіївському районі Києва з’явилася вулиця поета Розстріляного відродження, основоположника і теоретика українського футуризму Михайля Семенка.
Чільне фото: Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей, Хмарочос
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості