бібліотеки

У фокусі закупівель будуть бібліотеки, які матимуть план використання нових книжок, – Подоляк

19.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічні держзакупівлі книжок фокусуватимуться на поповненні фондів тих бібліотек, які матимуть план подальшого використання отриманих книжок. Про це повідомила заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк під час прес-конференції.

 

«Книжки цього року будуть розподілятися не просто на будь-які бібліотеки. Для бібліотекарів, бібліотек та громад буде розроблений (і вже розробляється) Українським інститутом книги певний алгоритм. Ті бібліотеки, які запропонують свою програму, які покажуть, що з цими книжками буде після того, як вони потраплять до них в бібліотеку, очевидно, будуть мати пріоритет та поповнення книжкових фондів коштом державного бюджету», – сказала заступниця міністра.

 

Також вона зазначила, що громади теж мають «дбати про громадян», а міністерство планує дискусії з цього приводу з Асоціацією територіальних громад та Асоціацією міст України.

 

«Ми продовжуємо закупівлі з дрежбюджету до публічних бібліотек, Хоча держава не може собі дозволити та й не повинна закуповувати мільйони книжок для усіх бібліотек України. Але так чи інакше ми продовжуємо це робити, бо розуміємо, що не всі органи місцевого самоврядування, не всі об’єднані громади мають розуміння, чим є культурний центр, такий, як бібліотека, для розвитку громади та об’єднання людей», – говорить Подоляк.

 

Заступниця міністра культури, молоді та спорту також додала, що цьогорічні закупівлі зосередяться на дитячій та підлітковій літературі, бо у міністерстві вважають, що навички до читання та критичного мислення закладаються ще у ранньому віці. На читання також будуть спрямовані багато програм Українського інституту книги.

 

«Ми хочемо, щоби у 2020-2021 роках близько мільйона підлітків долучилися до наших програм з читання. Це дуже амбітна мета, але ми будемо до неї прагнути», – стверджує Подоляк.

 

Раніше повідомлялося, що минулого року експертна рада обрала 557 найменувань книжок від 79 українських видавництв. Всього для читалень закуплять 677 460 примірників на суму 87 млн гривень.

 

Як відомо, у 2017-му році уряд погодив 120 мільйонів на бібліотечні закупівлі. Тоді експертна рада рекомендувала 741 книжку до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек.

 

У 2017-у році експертна рада рекомендувала 138 назв книжок для закупівлі до бібліотечних фондів.

 

2016 року на програму подались 1447 видавничих пропозицій від 134 видавництв на загальну суму понад 333 мільйони 644 тисяч гривень.

 

Так 2014-го року, за підпорядкування Держкомтелерадіо, для закупівель обрали 94 позиції. Всього в програмі опинилося 69 видавництв та видавничих організацій.