* ESC - закрити вікно пошуку
Нон-фікшн
Луук ван Мідделаар. Нова політика Європи: десять років політичних криз
Луук ван Мідделаар. Нова політика Європи: десять років політичних криз / Мідделаар Луук ван ; Перекл. Олексій Панич. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2021. 408 с.
Луук ван Мідделаар — нідерландський історик і політичний філософ, який від 2010 до 2014 року був найближчим помічником Германа ван Ромпея, першого постійного голови Європейської ради. Цю його книжку було вперше видано нідерландською 2017 року під назвою «Нова політика Європи»; авторизована й оновлена французька версія вийшла друком у 2018 році під назвою «Коли Європа імпровізує: десять років політичних криз»; авторизована англійська версія — 2019 року під назвою «Метушня: політичні імпровізації на європейській сцені». Автор продовжує міркування, розпочаті його попередньою книгою «Перехід до Європи: як континент став союзом» (2013; українське видання — 2019); у новій книжці він аналізує, як Європейський Союз змінився за останні десять років (2009–2018), з якими головними викликами ЄС стикається сьогодні та як можна найефективніше відповісти на ці виклики. За рекомендацією автора, український переклад книги зроблено з останнього масового англійського видання 2019 року, з урахуванням французького видання 2018 року.
Коли виникає небезпека і з’являється раптова загроза, коли потрібно ухвалювати суворі рішення й переконувати публіку підтримати цей вибір, потрібні інші політичні якості: швидкість та рішучість, проникливе розуміння ситуації, публічні вчинки та рішучі слова. Тобто лідерство. Під тиском нещодавніх подій європейські лідери в Берліні, Парижі, Брюсселі та інших столицях імпровізували цю нову політику, щоб врятувати Союз — часто діючи при цьому всупереч власним глибоким переконанням. Цей процес ніколи не був прямолінійним; на його шляху траплялися серйозні деформації та запеклі суперечки, а перед очима розгніваних виборців розгорталися альтернативні картини майбутнього. Брюссельська кабінетна фабрика з виробництва правил поступилася місцем політичній драмі, яка розгортається на просторі всього континенту. Це є ознакою політичної зрілості Європи. Зараз, після десяти років імпровізацій, настав час осмислити побачене.
читайте також