* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
18.01
Київ
18:30 Майдан Незалежності, 18/2У Києві розповідатимуть «Нерозказані історії оборони Донецького аеропорту»
16 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. До цього дня приурочена зустріч, на якій розповідатимуть «Нерозказані історії оборони Донецького аеропорту».
«Чи є історії, привезені з теперішньої війни, які при всій увазі суспільства, рідних і ЗМІ залишаються нерозказаними? Що корисного можна забрати з таких місць для свого подальшого життя, для розповіді дітям і цивільним людям мирних міст? Ми з вами знаємо: ті, хто для наших ворогів «кіборги», насправді – люди. Як вони перемінилися в обстріляних терміналах аеропорту, спавши деколи по 5 годин при -20° і з заготовленими гранатами при боці? Поцікавимось їхнім поглядом на те, коли і як доречно говорити про реалії війни з різними прошарками народу. Що воїни вважають за доцільне донести до співвітчизників на основі пережитого та якою, на їхню думку, повинні пам’ятати оборону ДАПу Україна та світ» — зазначається на сайті організаторів.
Ці питання будуть розкриті через спогади тих, хто там був:
- Олександр Чуб
Мандрівник і педагог. Матросом на танкері перетинав екватор, Атлантику, в Африці його корабель захопили пірати, через що спізнився на Майдан. Учасник Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», поранений під ДАПом. Коли заважала ходити оперована нога, за 3 місяці проїхав на велосипеді 10 тисяч кілометрів Америкою, показуючи в містах і селах фільми про війну за Донбас. Заснував і розвиває спільноту дитячих походів і таборів «Строкаті Єноти». - Геннадій Дубров «Бізон»
До Революції Гідності – начальник відділення банку. Учасник розгонів «русскіх маршів» у Миколаєві. На Майдані врятований від смерті незнайомим дідусем, а в аеропорту – завдяки тому, що вчасно посковзнувся. Під Донецьком Бізона, бійця батальйону «Карпатська Січ», обшукував покійний командир сепаратистів Моторола (…і де тепер Ґіві, а де Бізон!). Після АТО став помічником депутата Київради. Співзасновник «Всеукраїнської спілки учасників бойових дій та волонтерів», напрямком діяльності якої є ресоціалізація ветеранів. - Кирило Недря «Доцент»
Лейтенант ЗСУ. Кандидат історичних наук. Магістр політології та права. Володіє чотирма мовами. Доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін і психології поліцейської діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Тренер-інструктор Національної поліції України та низки міжнародних організацій. В аеропорту несподівано зустрів однокурсника, з яким на радощах домовився ввечері випити чаю, проте так і не встиг… Каже, що на війні виручає гумор: «Він на межі розумного. Мирна людина не зрозуміла б». - Владислав Журенко
Відеооператор інформаційної служби ТСН. За характеристикою колег – «мудрець з усмішкою дитини». Поранений гранатою під час Революції Гідності. Знімав бої за ДАП. Останній, хто зафільмував там «кіборга» Івана Зубкова – старшого лейтенанта, Героя України, ім’я якого тепер носить 90-й окремий аеромобільний батальйон. Понад усе мріє зняти перемогу України на фронті.
Модеруватиме розмову Юлія Пішта – волонтерка, працівниця Національного музею Революції Гідності, яка нагадує: «Герої – серед нас!»
Для глядачів підготовано багато розповідей, відео та фото з боїв за Донецьке летовище.
Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.
Пряма трансляція буде доступна на сайті Національного музею Революції Гідності та на сторінці Facebook.