АБУК

«Абук» розповіли, які аудіокнижки найпопулярніші та скільки заробили правовласники у 2023

29.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В «Абук» зазначили про зростання кількості завантажень більш як удвічі з 2021 року, річну виплату правовласникам в обсягах 5 млн грн та Макса Кідрука з Іларіоном Павлюком серед авторів бестселерів. Про це розповіла генеральна директорка аудіокнигарні «Абук» Катерина Аврамчук, підбивши підсумки за рік.

«10 з 15 найпопулярніших аудіокнижок за 2023 рік в Абук — книжки українських авторів. Перше і друге місце в топі розділяють “Нові Темні Віки. Колонія” Макса Кідрука та “Я бачу, вас цікавить пітьма” Іларіона Павлюка», — йдеться у дописі.

 

Також у підсумках Абук прогнозованує 170 тис. завантажень (як аудіо, так електронних книжок): «Для порівняння, у 2021 загалом було завантажено 77 тисяч аудіокнижок. Електронних у 2021 в нашому застосунку ще не було».

 

 

Серед інших результатів — 25 тисяч сторінок начитаного тексту, що перетворились на 800 годин аудіоконтенту, запис 73 книжок (зі 110 нових аудіокниг у застосунку), а також зростання аудиторії: за рік до числа слухачів та читачів додалося 80 тис. користувачів, що на 90% більше порівняно з попередніим роком.

 

«Це все, до речі, лише тому, що частина людей обирає легальний контент, а не піратський», — додає Аврамчук.

 

Окрім того, компанія працює над вдосконаленням додатку та намагається збільшити прозорість перед правовласниками і розробила прямий доступ до статистики продажів як аудіо- так і електронних книжок. Доступ до особистого кабінету правовласникам обіцяють надати у січні.

 

Нагадаємо, що раніше Абук потрапив до короткого списку відзнаки Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards

 

Читайте також: В обхід податків: у чеки з купівлею техніки «вписували» авдіокнижки