аудіокнижки

В обхід податків: у чеки з купівлею техніки «вписували» авдіокнижки

27.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Три великі українські мережі побутової техніки можуть оштрафувати через ймовірне заниження оподаткування, котре проводили завдяки пільговому режиму продажу українськомовних авдіокнижок. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За його словами, наразі тривають перевірки з боку Бюро економічної безпеки та Державної податкової служби.

 

«Памʼятаєте історію як декілька мереж техніки вирішили бути найбільш хитрими й використали мій закон про аудіокниги, щоб знизити оподаткування? Коли з пилососом за 15 тис гривень вони в суму чека додавали “комплект аудіокниг” за 6 тис, а сам пилосос пробивали за 9 тис. Так ось, окрім БЕБ свої перевірки почала і податкова», — повідомив Железняк.

 

За його словами, трьом великим мережам побутової техніки, ймовірно, доведеться сплатити кількамільйонні штрафи. «По трьох найбільших субʼєктах ситуація наступна: одному світить штраф до 10 млн грн, іншому – десь під 60 млн, а третьому – під 13 млн грн», — зазначив депутат.

 

Видання «Економічна правда» з’ясувало, що авдіокнижки у чеках з акційними товарами продають мережі «Фокстрот», COMFY  та «Алло».

 

Про отримання чеків з авдіокнижками повідомляли користувачі соцмереж:

 

 

 

 

Як повідомлялося, віднедавна авдіокнижки можна слухати у Spotify.

 

2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про звільнення від податку на додану вартість виробників українських авдіокнижок.

 

Чільне фото (ілюстративне): rau.ua