Календар подій

Співзасновниця Читомо Ірина Батуревич візьме участь у вебінарі про українське книговидання в Берклі

Бібліотека Каліфорнійського університету в Берклі проведе вебінар, під час якого видавчині та українські літературні критикині розповідатимуть про поточний стан видавничої справи, різні стратегії подолання обставин, спричинених російсько-українською війною, і про те, як видавнича справа розвивалася після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Спікерки:

  • Ірина Батуревич — співзасновниця медіа «Читомо», колишня заступниця директора та керівниця аналітичного відділу Українського інституту книги, оглядачка видавничих ринків. Співорганізаторка дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, консультантка та співорганізаторка дослідницького видавничого сектору в Україні. Представляла український видавничий ринок на понад 15 міжнародних заходах, узокрема на найвідоміших книжкових ярмарках і форумах, зокрема у Франкфурті (Німеччина), Болоньї (Італія), Salon du Livre (Канада);

 

  • Анастасія Білоусова — редакторка та керівниця проєктів видавництва «РОДОВІД» у Києві. З 2016 року редагує серію «Сучасні українські фотографи». Останній виданий нею том – MYPH / Mykolayiv Young Photography (2022). У 2017 році Анастасія разом із Малевичем розпочала серію видань автобіографічних текстів художників: «Автобіографічні нотатки 1918–1933» (2017) та «Лицар, дама та авангард». Розмова Жан-Клода Маркаде з Валентиною Клименко (2019);

 

  • Лідія Лихач — відповідальна редакторка та засновниця видавництва «РОДОВІД». Вона створила видавничі проєкти, які висвітлюють деякі з найважливіших елементів з історії культури України.  Серед них кілька важливих серій, зокрема «Сучасні українські фотографи» та «Український авангард/модернізм». У співавторстві з Миколою Корнієнком написала кілька видань, зокрема «Народні ікони Шевченкової землі» («Родовід», 2000) та мистецький альбом «Роман Петрук» («Родовід», 2007) разом з Миколою Штоком.

 

Модераторка:

 

  • Аглая Глєбова — доцентка кафедри історії мистецтв Каліфорнійського університету в Берклі. Вона викладає та пише про модернізм, зокрема про радянське мистецтво та візуальну культуру. Глєбова є авторкою книжки «Александр Родченко: фотографія за часів Сталіна» (Yale University Press, 2022), у якій переглядається взаємозв’язок між мистецтвом, політикою та технологіями в період, який зазвичай розуміють як кінець критичного радянського авангарду. Її статті також публікувалися в журналах Art History та Representations, серед інших. Зараз вона працює над проєктом, який досліджує ідеї економії, енергії та виснаження в радянському мистецтві та архітектурі.

 

Тривалість події: 1 год 15 хв

 

Мова заходу:  англійська

 

Зареєструватися на подію.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект