вільний доступ

Анімаційний фільм «Причинна» виклали у вільний доступ

28.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До дня першого видання «Кобзаря» у вільний доступ виклали анімаційний фільм «Причинна» Андрія Щербака, знятий за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка. Стрічка переплітається із сучасними подіями на Донбасі.

 

Як відомо, 26 квітня 1840 року світ побачила перша друкована збірка поезій Тараса Шевченка – «Кобзар».

 

«Причинна – дуже емоційний фільм. Я хочу наблизити глядача до почуттів головних героїв. Сам я переживав подібне, коли почалася війна на Донбасі. Куди би я не пішов – емоційний вакуум і інформація, яку можна було трактувати як завгодно», – зауважив режисер стрічки Андрій Щербак.

 

За сюжетом, війна розділяє закоханих. Молода наречена, не витримавши розставання, втрачає розум і помирає. Молодий повертається живим і неушкодженим, але, побачивши загибель коханої, розбивається на смерть. Та попри все, вони залишаються разом назавжди.

 

«Причинна» доступна безкоштовно на новій сінематеці кінокомпанії «Магіка-фільм» – FilmClub.

 

 

Над стрічкою працювали режисер, автор сценарію та художник-постановник Андрій Щербак, композиторка Тетяна Шамшетдінова, звукорежисер Олег Татарчук, продюсери Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельниціна.

 

Фільм створено кінокомпанією «Магіка-фільм» за підтримки Держкіно України – драма «Причинна» стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно та отримала 100 % державне фінансування у розмірі 4 312 800 грн.

 

Національна прем’єра фільму, унікальність якого полягає в експериментальному поєднанні традиційної анімації із нестандартними прийомами відео-арту та звуко- й відеоінсталяцій, відбулась 2017 року на Одеському міжнародному кінофестивалі.

 

Нагадаємо, стрічка отримала нагороду «Золота дзиґа» у номінації «Найкращий анімаційний фільм» 2018 року.

 

Також мультфільм здобув спеціальний приз журі на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів «КРОК» та перемогу на фестивалі «Кіномаршрут» у міжнародній анімаційній програмі, ставши найкращим анімаційним фільмом.

 

Крім цього, «Причинну» відзначили гран-прі кінофестивалю «Відкрита Ніч «Дубль 21».

 

Загалом стрічку показували у межах 32 фестивалів у 19 країнах світу.

 

Чільна: Dzygamdb.com