Архів-музей літератури і мистецтва

Архів-музей літератури і мистецтва знову хочуть виселити. Спілка письменників проти

11.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Господарського суду Києва Регіональне відділення Фонду державного майна України подало позов про виселення Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України із будівлі Бурси XVIII сторіччя. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

У цьому приміщенні архів-музей розміщується з дня його заснування в 1966 році.

 

Також до справи залучені Національний заповідник «Софія Київська» і Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

«Це не перша спроба нас виселити, хоча без надання рівноцінного приміщення — це заборонено!», — зазначили в архіві-музеї.

 

Балансоутримувач приміщення Національний заповідник «Софія Київська» і орган управління МКІП відмовляють у подовженні терміну дії договору оренди.

 

Один із задекларованих пріоритетів керівництва МКІП — збереження культурної спадщини, частину якої зберігає архів-музей на території Національного заповідника «Софія Київська».

 

Державна архівна служба України критично ставиться до вказаного позову та не підтримує його в повному обсязі. До справи також залучили Державну архівну службу України та Міністерство юстиції України.

 

Національна спілка письменників України висловилася проти позову про виселення Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

 

«Звертаємося до очільників Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного заповідника “Софія Київська” з вимогою ґрунтовно вивчити це питання і перейти до його вирішення в правовому полі, маючи безперечні аргументи, які б переконували в доцільності такого рішення. Ми цілковито переконані, що подібні рішення мають ухвалюватися після низки фахових консультацій, а також після обговорення широких кіл громадськості».

 

Секретаріат Національної спілки письменників України також закликає всі зацікавлені сторони до порозуміння й до глибокого і всебічного розв’язання цього питання. 

 

«Закликаємо ухвалити рішення, яке б не нашкодило ні історії, ні культурі України, а навпаки — зміцнило б її і зберегло як неоціненну культурну спадщину для наших нащадків. Наше спільне завдання — збереження й плекання національного надбання, зокрема національної пам’яті України».

 

Як повідомлялося, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України оцифрував 50 архівних справ, що містять близько 12 тисяч цифрових копій архівних документів з фонду Миколи Зерова. Крім того, Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет 500 тисяч унікальних історичних документів.

 

Чільне фото: ЦДАМЛМ України