Архів-музей літератури і мистецтва

Стало відомо, скільки за рік оцифрували документів українських письменників

15.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України зберігає понад 500 фондів українських літературних діячів. Про це музей повідомив у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Загалом архів зберігає 1313 фондів особового походження українських діячів культури і мистецтва, 519 з них — фонди українських письменників, поетів, перекладачів і літературознавців.

 

Упродовж 2023 року музей оцифрував і оприлюднив 5450 документів українських літературних діячів. Серед цих документів зокрема дані репресованих діячів: українського поетаперекладача доби Розстріляного відродження Володимира Свідзинського та українського прозаїка Володимира Кузьмича.

Володимир Свідзинський

Машинопис, рукопис та ілюстрація Володимира Кузьмича

 

У музеї розповіли, що оприлюднили 11483 архівні документи з особових фондів, у тому числі і українських літераторів. Музейники наголосили, що публікували тільки ті документи, що не підпадають під обмеження законів «Про авторське право і суміжні права» та «Про захист персональних даних»

 

Окрім особових фондів, музей-архів також зберігає документи літературних установ і організацій. У межах співпраці з корпорацією Family Search International (США) триває оцифрування особових справ членів творчих спілок.  839 особових справ письменників-членів НСПУ оприлюднять у вільному доступі на онлайн ресурсі Family.

 

У музеї додали, що вільний доступ до архівних документів усі охочі можуть отримати у читальному залі та за допомогою онлайнресурсу «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України»

 

Як повідомлялося, архів-музей літератури і мистецтва України хочуть виселити із будівлі Бурси XVIII сторіччя.

 

Читайте також: Архів Миколи Зерова виклали у вільний доступ

 

Чільне фото: Вікіпедія

Документи: ЦДАМЛМ