окупація

Аваков під Новий рік видав книжку про «харківську весну»

30.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У видавництві «Фоліо» вийшла нова книжка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

 

Видання має назву «2014. Миттєвості харківської весни» і розповідає про події, що відбувалися 2014-го року в Харкові у контексті загальної ситуації в Україні. Саме в цей час Аваков і очолив МВС, яким керує досі.

 

Книжка вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами.

 

Співавторами видання стали: Інна Петрикова, Женя Дисс, Віктор Маринчак, Олексій Мірер, Степан Полторак. У виданні використані роботи харківських фотографів: Сергія Козлова, В’ячеслава Мадієвського, Андрія Марієнка, Сергія Бобка. З російської текст переклала Ірина Філенко.

 

За словами Авакова, у книжці зібрані багато документів: від публікацій ЗМІ до унікальних матеріалів розвідки та аудіозаписів переговорів сепаратистів, отриманих в межах оперативних заходів – на їхню публікацію Аваков отримав спеціальний дозвіл слідства.

 

«Ці документи шокують своїм цинізмом і жорстокістю, але я впевнений, що вони повинні бути опубліковані і прочитані – як незаперечне документальне свідчення того, що захоплення України було заздалегідь підготовлене і сплановане, сепаратистські групи були організовані та озброєні, а «іхтамнєти» чітко координувалися російськими спецслужбами», – заявив він.

 

Як розповів міністр, у виданні вперше опублікований «План щодо Харкова та області» – електронне листування кураторів «російської весни», в якій детально розроблений план «окупації Слобожанщини», що передбачав захоплення систем комунікацій, вузлів зв’язку, стратегічних об’єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційну компанію і пропаганду, залучення колаборантів, і, в підсумку – створення «ХНР».

 

Читайте також: Що буває, коли українські політики починають видавати свої книжки