книжкові ініціативи

Бібліотеки Рівного й Одеси отримали майже 10 тис. дитліту

19.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!» дитячим бібліотекам Одеси передали понад 7 тисяч екземплярів дитячої та художньої літератури, а ще 2,5 тисячі сучасних книжок надіслали до Рівного. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Серед переданих примірників — «Тигролови», «Чорна рада», «Острів скарбів», «Енеїда» тощо. Українські книжки надіслали на заміну російським книжкам.

 

За словами першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака, від початку повномасштабного вторгнення рф головна ідея акції «Українським дітям – українську книгу» — забезпечити підручниками й художньою літературою дітей, які, рятуючись від російської агресії, змушені були залишити свої домівки та тимчасово виїхати до більш безпечних регіонів України й за кордон.

 

«Ініціативу Держкомтелерадіо підтримали Офіс президента України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ України, інші міністерства, народні депутати, волонтери, а головне — українські видавництва. У той час, коли російські окупанти знищували наші бібліотеки та спалювали книжки, українські видавці безкоштовно передавали книги українським дітям», – зазначив Червак.

 

Загалом у межах акції протягом року читачам в Україні та за 25 інших країнах Європи передали майже 600 тисяч примірників підручників, навчальних посібників та художньої літератури.

 

Благодійна акція «Українським дітям – українську книгу!» реалізує Держкомтелерадіо спільно з Офісом президента, Міністерством культури та інформаційної політики, Міністерством закордонних справ за сприяння благодійного фонду «Здоров‘я майбутнього». В межах благодійної акції реалізують також ініціативи «Українським захисникам – українську книгу» та «Українській молоді – європейську книгу».

 

Читайте також: Музей воєнного дитинства: книжки, що були поруч

 

Чільне фото: instagram/@yakabooua