Болонський книжковий ярмарок

Bologna Ragazzi Award оголосила переможців

05.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Болонський книжковий ярмарок оголосив цьогорічних лауреатів Bologna Ragazzi Awards та Bologna Ragazzi Digital Awards. Список переможців опублікований на офіційному сайті ярмарку.

Bologna Ragazzi 2019

Художня література – 2020

MEINE LIEBSTEN DINGE MÜSSEN MIT («Мої улюблені спогади»)  

 • Текст: Сепідех Саріхі
 • Ілюстрації: Джулі Фельк
 • Beltz & Gelberg, Німеччина, 2018 р.

 

 

Журі: «Ця вражаюча ілюстрована книга – результат співпраці іранської письменниці та німецької ілюстраторки. За допомогою витончених малюнків олівцем, крихітних деталей, присмаку сюрреалізму, відчуттю місця та резонансної теми, вона розповідає, що таке переїзд або досвід змін, говорить правду про те, що найдорожчі для нас речі не обов’язково помістяться у валізі. Це історія міграції та спогадів, дитини, яка знаходить незалежність (завдяки велосипеду) і вчиться звикати до втрат».

 

Спеціальні відзнаки: Le Roi de la Lune (автор Bérengère Cournut), Le grand serpent (автор Adrien Parlange), The Wall in the Middle of the Book (автор Jon Agee).

Нон-фікшн – 2020

MARIE CURIE. NEL PAESE DELLA SCIENZA («Марі кюрі. на землі науки»)     

 • Текст: Ірен Коен-Янка
 • Ілюстрації: Клаудія Пальмаруччі
 • Orecchio Acerbo, Італія, 2019 р.

 

 

Журі: «Ця зворушлива біографія – розповідь про життя без сухого переліку фактів, інтимна та відкрита водночас. Попри свій реалістичний стиль та історичну точність, їй притаманні риси сюрреалізму, вона насичена жовтими тонами, які символізують опромінення полонієм. Тут застосовуються візуальні посилання на твори мистецтва різних часів, розлогі анотації до яких містяться в кінці книги, отже, вона знайомить нас з історією мистецтва і науки водночас».

 

Спеціальні відзнаки: Mapping Sam (автор Joyce Hesselberth), Plasticus maritimus. Uma espécie invasora (автори Ana Pêgo, Isabel Minhós Martins), Infinite Hope: A Black Artist’s Journey from World War II to Peace (автор Ashley Bryan), Suffragette. The Battle for Equality (автор David Roberts).

Opera Prima – 2020

WHERE IS YOUR SISTER? («Де твоя сестра?»)

 • Текст та ілюстрації: Пак Коупер
 • Two Hoots, Велика Британія, 2019 р.

 

 

Журі:«Енергійна та смішна книга з ілюстраціями, дистильовані чіткі лінії, скромна палітра та пласкі геометричні форми, за допомогою яких насичені сторінки заохочують читачів шукати й знаходити. Це історія про дитину, яка загубилася в супермаркеті, тому що хотіла заробити безкоштовне тістечко, і не знає, де її матір і сестра. Книга розповідає про універсальний страх загубитися».

 

Спеціальні відзнаки: An old tailor shop at Intersection (автор Ahn Jaesun), Troca-tintas (автор Gonçalo Viana), Kiki en promenade (автор Marie Mirgaine), Widziałem pięknego dzięcioła (I Saw a Beautiful Woodpecker) (автор Michał Skibiński).

Нові горизонти – 2020. Спеціальний приз журі

LULLABY FOR GRANDMOTHER («Колискова для бабусі»)     

 • Текст та ілюстрації: Івона Хмелєвська
 • BIR Publishing, Південна Корея, 2019 р.

 

 

Журі: «Результатом співпраці польської мисткині з корейським видавництвом стала ця незвичайна ілюстрована книга – поліграфія та дизайн найвищого рівня підкреслюють художню цінність ілюстрацій. Розповідаючи про колекцію мережив, хустинок, гаптованої білизни та домашніх тканин – приданого її бабусі – ця книга розповідає історію життя бабусі від дитинства до дорослого віку і перетворює його на візуальний шедевр».

Комікси для дітей молодшого віку-2020

WRITTEN AND DRAWN BY HENRIETTA («Текст і малюнки Генрієтти»)

 • Текст та ілюстрації: Рікардо Ліньє
 • Кольори та шрифти: Ремі Шоран
 • Toon Books, США, 2015 р.

 

 

Журі: «Журі було зачароване багатою уявою та креативністю Ліньє, втіленими в яскравих ілюстраціях та безмежно винахідливих історіях про Генрієтту, дівчинку з новим набором різнокольорових олівців. Ліньє зображає Генрієтту в серії матових коміксових зображень, які дуже скоро поступаються місцем екстравагантним, яскравим, сповненим безумної енергії дитячим малюнкам Генрієтти олівцями, в яких вона розповідає історію триголового чудовиська з лише одним капелюхом та смішні пошуки загубленого капелюха у вочевидь величезному гардеробі».

 

Спеціальні відзнаки: Toni. Und alles nur wegen Renato Flash (автор Philip Waechter), Ariol. Touche pas à mon veau (автор Emmanuel Guibert), Diana sottosopra (автор Kalina Muhova).

Комікси для підлітків-2020

IMBATTABLE. JUSTICE ET LÉGUMES FRAIS

 • Текст та ілюстрації: Паскаль Жоселін
 • Dupuis, Бельгія, 2017 р.

 

 

Журі: «Imbattable може здатися середньостатистичним гумористичним коміксом з незграбним супергероєм. Насправді Imbattable («Непереможний») – найрозумніший та найсильніший з усіх героїв коміксів, тому що його суперздібності ґрунтуються на його здатності застосовувати візуальну мову коміксів для перемоги над лиходіями. Він подорожує не лише в часі та просторі, але й від кадру до кадру та від сторінки до сторінки, надсилає собі повідомлення в минуле або майбутнє і навіть рятує себе. Паскаль Жоселін – віртуоз застосування візуальної мови коміксів та її рефлексивного потенціалу. Мабуть, ніколи раніше не з’являлися комікси про мову настільки смішні, як Imbattable».

 

Спеціальні відзнаки: Simon et Louise (автор Max de Radiguès), Les Vermeilles (автор Camille Jourdy), Akissi Aller-Retour (автор Marguerite Abouet).

Комікси для молоді-2020

THE SHORT ELEGY («Коротка елегія»)

 • Текст та ілюстрації: Анімо Чен
 • Locus Publishing, Тайвань, 2019 р.

 

 

Журі: «Судді одноголосно проголосували за нагородження цієї красивої та незвичної книги. Чен – тайванець, але цей комікс сподобається всім незалежно від країни та мови спілкування. Збірка історій, в основі яких лежать різноманітні втрати, послідовні образи Чена без слів – візуальний еквівалент поезії: вони витончено прості, але багатоструктурні. В одній з історій хлопчик вперше стикається зі смертю. В іншій – жінка оплакує втрату сина. Судді сподіваються, що після вручення нагороди Анімо його книга – і тайванські комікси, багато чудових зразків яких були подані на конкурс, загалом – знайдуть нову ширшу аудиторію».

 

Спеціальні відзнаки: Kahe Heli Vahel (автор Joonas Sildre), Laura Dean keeps Breaking Up With Me (автор Mariko Tamaki), Ninna nanna a Teheran (автор Nassim Honaryar).

Спеціальна категорія «Кіно-2020»

MVSEVM («музей»)

 • Сценарій: Хав’єр Саес Кастан
 • Ілюстрації: Мануель Марсоль
 • Fulgencio Pimentel, Orfeu Negro, Orecchio Acerbo; Іспанія, Португалія, Італія; 2019 р.

 

 

Журі: «Блискуча історія, яку розповіли за допомогою образів, про пригоду життя, описану, як сон, за допомогою мови кіно та образотворчого мистецтва. Зачаровані, ми занурюємось у новий вимір, насолоджуючись магічною силою кіно, мистецтва і літератури».

 

Спеціальні відзнаки: The Rainbow of Time (автор Jimmy Liao), Féminin féminin. Las mujeres de la Nouvelle Vague (автор Josefina Schargorodsky), Cinematográfico (автор Gema Sirvent), Hello Monsieur Hulot (автор David Merveille).

Bologna Ragazzi Digital Award

Переможець

THE WANDERER: FRANKENSTEIN’S CREATURE

 • Arte/La Belle Games, Франція
 • Автор: Тібо де Кордей
 • Ілюстратор: Шарль Борі

 

Журі: «Нам сподобалось, як образи вікторіанського готичного роману були переосмислені у грі, де поєднується чудовий відеоряд, витончений ігровий процес, інтерактивний наратив та атмосферний дизайн звуку. Для юних читачів створений абсолютно новий та автентичний спосіб вивчення класичного тексту з повагою до оригіналу».

Спеціальні відзнаки

PAPERBARK («Паперова обкладинка») 

 • Paper House, Австралія
 • Автор: Рене Тремль
 • Ілюстратор: Ніна Беннетт

 

 

Журі: «Програма, завдяки якій діти мають змогу досліджувати чудові австралійські хащі очима веселого комбата, чутливо звертаючись до актуальної теми захисту нашого навколишнього середовища. Ви обираєте шлях в описі, й розчиняєтесь в хащах, щоб відкрити новий сюрприз. Поєднання відеоряду, аудіо та досвіду користувача створює проєкт, вартий спеціальної відзнаки».

 

PUKU: LEARN NEW WORDS («PUKU: Вчіть нові слова») 

 • Merriam Webster, США
 • Автор та ілюстратор: Merriam-Webster

 

 

Журі: «Ця майстерно виконана програма переосмислює концепцію словника для тачскріну, важливого для розширення словникового запасу дитини за допомогою залучення і гри. Черв’як, який росте (Puku), розтягується, щоб нагородити і мотивувати учня, і педагогічні переваги програми у розвитку мовних навичок очевидні.   Цю вікову групу часто ігнорують при створенні навчальних програм, і ця програма – чудовий виняток».

 

PANGO MUSICAL MARCH («Музичний марш панго»)

 • Studio Pango, Франція
 • Автори:Нікола Блан, Стефан Лізон
 • Ілюстратор: Ліз Мелінан

 

 

Журі: «Весела музична гра, в якій ви можете грати в різних оркестрах, поєднувати інструменти та створювати мелодії. За допомогою простого, але чарівного візуального стилю ця весела програма заохочуватиме ваших дітей до створення музики за допомогою виступів фантастичних персонажів-тварин».

 

Нагадаємо, що цього року Болонський ярмарок дитячої книги проходить онлайн. Захід триватиме чотири дні: з 4 по 7 травня.

 

Читайте також про переможців 2019 року.