Нон-фікшн

Лоренс Ріс. Аушвіц. «Остаточне рішення» нацистів

Лоренс Ріс. Аушвіц. «Остаточне рішення» нацистів / Лоренс Ріс; Анастасія Цимбал; АбоАбо. — Київ: Лабораторія, 2022. — 360 с.

«Ніхто себе не знає», — стверджує один із героїв дослідження Лоренса Ріса про Аушвіц-Біркенау. Це місце найбільшого масового вбивства в історії людства, яке до сьогодні не досліджене до кінця. Частина документів знищена, а факти про табір Аушвіц досі приховуються.

 

Лоренс Ріс зібрав понад 100 свідчень жертв табору, які вижили, та нацистів, які заговорили вперше. Ці інтерв’ю розкривають правду про внутрішню політику табору із неймовірними деталями — від методів масових вбивств і пліток, що ходили між охоронцями та в’язнями до публічного будинку та «Канади», де зберігали дорогоцінні речі та одяг засуджених на смерть.

 

Ріс глибоко аналізує нацистську політику «остаточного розв’язання єврейського питання», яке втілилося у «пеклі на землі» — Аушвіці. Історія табору у його інтерпретації стає повчальною притчею і застереженням для майбутніх поколінь про те, що зло поводиться дуже тихо, доки не спричиняє жаху вселенського розміру, як це було в Аушвіц-Біркенау.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект