Мистецькі видання

Дерек Бразелл, Джо Девіс. Як зрозуміти ілюстрацію

Бразелл Д. Девіс Д. Як зрозуміти ілюстрацію / Дерек Бразелл, Джо Девіс ; – пер. з англ. під кер. О. Пелипенка. — Київ : ArtHuss, 2019. — 176 с.

Дерек Бразелл і Джо Девіс у цій книжці зібрали й прокоментували унікальну колекцію знакових робіт топових світових ілюстраторів. Кожну з представлених ілюстрацій супроводжує інформація про контекст її створення та використання, бриф і призначення, обставини й особливості роботи над зображенням. Також ви дізнаєтеся, із ким співпрацював ілюстратор, які спеціалізовані знання та інструменти йому знадобилися і, нарешті, який особистий досвід чи переконання допомогли йому осмислити тему й інтерпретувати її саме в такий спосіб. Кожен із цих 36 досить лаконічних есеїв — не просто аналіз твору від авторів книжки, а своєрідний репортаж із місця події й діалог із митцем, що залишає читачеві широкий простір для самостійного осмислення й інтерпретації.

 

Ілюстрація — глобальна економічна потуга, що забезпечує роботою велику кількість людей. Зображення може стати інструментом продажу продукту, послуги чи ідеї. У США в 1950-х роках відбулася зміна в класифікації професій, зокрема ілюстрацію було позиціоновано як комерційне мистецтво. Це відображає зміну в функціональній прив’язці зображень до традиційних розповідних і літературних контекстів: тепер основна роль зображення — продавати.

 

У XXI столітті функція ілюстрації все ще зазнає впливу економічних чинників, залежних, у свою чергу, від вимог клієнтів. Ці вимоги урізноманітнюють впливи на творчий процес, зокрема йдеться про певні практичні обмеження — бюджету, часу та обсягу. У межах проекту часто відбувається співпраця між дизайнерами, ілюстраторами та розробниками контенту, що включена в процес, але непомітна в результаті. У авторських проектах більше розкривається авторський голос, не обтяжений комерційними міркуваннями; утім, і такі проекти можуть переростати в комерційні.

 

Упродовж усієї історії ілюстрація нерідко ставала висловлюванням на гострі політичні та соціальні теми, цим засвідчуючи, що має сильні позиції в культурі, впливає на соціальні звичаї, громадську думку та поведінку. Крім того, це освітній інструмент, що охоплює міжнародну аудиторію різного віку через різноманітні платформи. Незалежно від того, подається зображення разом із текстом чи окремо, воно може пояснювати, сприяти розумінню та навчанню. Ілюстрація також більш ніж доречна, коли мета — розважити чи забезпечити естетичну привабливість через декоративне оформлення. Повідомлення й значення, закладені в ілюстрації, у різних випадках будуть відмінними, а процес їх донесення завжди складний і унікальний.

Номер стенду: В 2.08

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект