Нон-фікшн

Єврейські адреси України/ Упорядкування текстів: Маргарита Єгорченко

400₴

Упорядкувала Маргарита Єгорченко. Єврейські адреси України

Єврейські адреси України/ Упорядкування текстів: Маргарита Єгорченко за участі Ірини Берлянд та Ігоря Винокурова. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. 656 с., з іл.



Цей путівник розповідає про локації в містах і селах України, що пов’язані з історією та культурою українського єврейства. Путівник побудовано за географічним принципом – окремий розділ для кожної області. Оскільки історія єврейських громад в Україні була різною, неоднорідними будуть і розділи путівника. Ілюстративний матеріал дозволяє побачити як культурні пам’ятки, що існують дотепер, так і фотографії тих об’єктів, які не збереглися. Окрему увагу приділено персоналіям – єврейським письменникам, діячам культури, громадським лідерам, меценатам, релігійним діячам і праведникам. Путівник особливо стане в пригоді туристам, які цікавляться єврейською історією країни.



Єврейська історія та культура на теренах України чималою мірою схожа на Атлантиду, яка мало відома нашим сучасникам. Причин цьому було багато, але найголовніша полягає в тому, що події ХХ століття зовсім не сприяли поширенню знань ані про євреїв, ані про українців, ані про інші народи, які жили тут чи за минулих часів, чи не так давно – в комуністичній радянській країні. Проте за роки незалежності ця ситуація докорінно змінилася, і ми, члени громади та науковці, відновили релігійні практики, відкрили єврейські школи й дошкільні заклади, створили структури соціальної допомоги, організували дослідження єврейської історії та культури, почали видавати книжки з юдаїки та юдаїзму. Путівник по місцях єврейської історії та культури в Україні, який ви, шановний читачу, тримаєте в руках, якоюсь мірою повинен представити розмаїття єврейського життя на українських теренах упродовж історії. Найперше – це пам’ятки матеріальної культури (синагоги, будівлі, де діяли політичні та культурні заклади, місця пам’яті тощо). Окрім того, в текстах наводяться біографії діячів єврейської історії та культури у прив’язці до міст і містечок, де вони мешкали, – рабинів, політиків, письменників, художників тощо. Зазначені в путівнику також місця єврейських трагедій – як тих, що сталися на початку ХХ століття, так і найстрашнішої з них – Голокосту.

Номер стенду: B 3.14

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект