Дитячий нон-фікшн

Роб Кемп, Юрій Марченко. Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою

Роб Кемп. Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою / Перекладачка Еліс Честер; Ілюстратор Пол Блоу. – Київ: #книголав, 2020. 120 с.

“Хороші хлопці” – це надихаючі історії чоловіків, які змінили цей світ своїми добрими справами і емпатією, а не силою. Щедрість, вміння дружити і віддавати – це ті цінності, які є ключовими для героїв цієї книжки і які допомогли їм досягнути великих результатів для світу. Тут можна прочитати про вчинки таких відомих персон як Ліонель Мессі, Барак Обама, Мартін Лютер Кінг, Конфуцій, а також і про маловідомих героїв, як-от Джеймс Гаррісон, який понад 50 років здавав свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят.

 

Українське видання доповнено історіями про Миколу Пирогова, Антона Макаренка, В’ячеслава Чорновола, Сергія Жадана і Валентина Фречку. Автор цих текстів – Юрій Марченко, ілюстраторка Дар’я Федоринська.

 


Валентин Фречка

 

2017 року звичайний учень із села Сокирниця на Закарпатті Валентин Фречка розробив технологію виготовлення паперу й картону із опалого листя, яка має допомогти вирішити проблеми вирубки лісів й утилізації опалого листя у великих містах. Зараз Валентин працює над налагодженням сталого виробництва паперу з листя в Україні.

 

Ділан Махалінґем

У 9 років Ділан заснував онлайн-групу, де американська молодь збирала гроші на різні місцеві проєкти. Протягом наступних 10 років його група Lil’ MDG об’єднала понад 3 мільйони дітей з усього світу. Разом вони збирають кошти на побудову шкіл, бібліотек, дитячих майданчиків та громадських садів.

 

Боян Слат

2011 року 16-річний Боян пірнав із аквалангом і побачив під водою більше сміття, ніж риби. Це спонукало його заснувати власну компанію для очищення океану Ocean Cleanup. Вона зібрала більш ніж 30 мільйонів доларів на розробку бар’єру, що скупчує пластик в океані, щоб його могли зібрати і переробити.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект