Нон-фікшн

Євген Лір, Кшися Федорович, Ната Фріден. Книга вигаданих неістот

Книга вигаданих неістот [Текст] : Євген Лір, Кшися Федорович ; іл. Ната Фріден. – Вінниця : Дім Химер, 2020. – 224 с.

«Книга вигаданих неістот» — перше видання напряму «Химерний non-fiction». Оповідачі Євген Лір та Кшися Федорович пропонують читачам дослідження дивовижних створінь, що мешкають у небезпечному Краю Снів. Потрапити туди можна різними шляхами, але найпоширенішим є шлях онейронавтів: «провалитися» крізь звичайний сон у незнані, чужі для людини землі. Що приховує тихий шелест золотої трави та чому сам лише погляд на неї викликає нестримну жагу повернутись додому і розчинитися? Як урятуватися від заперечника, здатного нищити будь-яку сутність однією думкою? Скільки облич має Хассара? Як відрізнити будинок зі свідомістю від духу місця? Відповіді на ці питання дає «Книга вигаданих неістот» — ілюстрований довідник з міфопросторів, підсвідомо знайомих кожному з нас.

 


…Коли мені сниться чорне місто, я не йду додому. Я минулого разу помер на вулиці перед домом, коли опіки від ночі стали нестерпними, а входу до будинку так і не знайшов. Там пахло липами — вони ростуть перед моїм домом. Навряд чи колись зможу спокійно насолоджуватись їхнім запахом. Коли мені сниться чорне місто — цей сон ніколи не триває довго, треба протриматись якихось двадцять хвилин. Я шукаю світло і йду досліджувати чорноту. Вона розлога і клубочиться всюди, де є скупчення людей. Можливо, її утворюють саме люди.

 

Чорноті має бути стільки років, скільки найпершому місту. Що я можу їй протиставити? Коли-небудь я втомлюся пам’ятати, що це лише сон. Коли-небудь, ще не тепер.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект