Нон-фікшн

Дарка Озерна. Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти

180₴

Дарка Озерна. Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти

Дарка Озерна. Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти; Ольга Дегтярова (ілюстраторка). Київ: Yakaboo Publishing, 2021. 304 с.Реалістично про старшання у новій книзі Дарки Озерної «Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти», яка стала третьою у серії «Оптимістично про здоров’я».

Власне, в нашому інформаційному просторі життя всіх людей, старших навіть за 35 років, малопомітне. Чим живуть «дорослі»? А це правда, що старші люди всі хворі, занудні, несучасні, не хочуть сексу і не подобаються собі в дзеркалі?.. Ні, неправда. Давно на часі переглянути ставлення до віку, старіння, старшання, хронічних хвороб. При чому не просто «взяти і перестати хворіти», а збагнути, що з нами відбувається, які є ризики та можливості в кожного віку, та продовжити старшати, та не старіти.

«Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти» в цьому допоможе. В ній йде мова про чинники, що сповільнюють чи прискорюють старіння, про запобігання серцево-судинним хворобам та раку, життя з діабетом та хворобами легень й кишківника, піклування про тіло від очей до кісток, психічний добробут, загальні та специфічні поради з харчування, про менопаузу, ерекцію, секс, й те, як жити довго і щасливо. Тільки без магії й чарівних пігулок.

Дарка Озерна, як завжди легко, науково й доказово, з цитатами Оксани Забужко, Євгенії Кузнецової, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Патріарха Юрія Андруховича, Івана Семесюка та Леся Подерв’янського дає відповіді на неочікувані та провокативні питання:
– Чи є підґрунтя в мему про «склянку води на старості» та який зв’язок може бути між зневодненням та маячінням?
– Яким зморшкам можна запобігти, а які розгладити, як вам того хочеться?
– Чому бути солодкими пиріжечками після сімдесяти – дуже навіть добре?
– Чому варто подарувати батькам кілька секс-іграшок?
– Чи рятують кросворди від деменції?
– Чому дуже немолода сусідка вважає вас повією?
– Чому від корисних яблук та гарбуза у вас болить живіт?
– Чому дарувати пляшку червоного – сексі, а коробку цукерок – ні?З дитинства від старших ми чули такі фрази: «це вже вікове» чи «якщо нічого не болить, значить, я помер». Буцімто біль є нормою та атрибутом старшого віку, на який не вплинути. Насправді молодість геть не означає, що нічого не болить, а старість — що болітиме все. Тож у будь-­якому віці варто прагнути хорошої, стерпної, прийнятної якості життя. Пити таблетки, що діють як антидепресанти та заспокійливі, гамуючи невралгічний біль, нормально й не соромно. Терпіння болю від хвороби нічого доброго не принесе ані самій людині, ані її близьким.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект