Нон-фікшн

Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки

240₴

Анна Топіліна. Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки

Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки / Анна Топіліна; пер. з рос. Наталі Валевської. Київ: Yakaboo Publishing, 2021. 328 с.Усі ми прагнемо кохати й бути коханими. Проблема лише в тім, що на шляху до
щасливої любові стоїть забагато перепон, хибних уявлень і патріархальних стереотипів. Особливо — якщо ми народилися дівчатками.

Ця книжка присвячена саме ілюзіям, що перешкоджають побудові приємних
і плідних стосунків. Авторка аналізує власний досвід та намагається розібратися, чи щось із накопичених людством знань і мудрості (а надто — ​немудрості) про жінок, чоловіків та їхні взаємини можна систематизувати, впорядкувати і практично використати для створення «єдинорога» наших часів —  ​здорових стосунків.

Тривала, серйозна, саркастична, відверта і болісна розмова з собою перетворилася на книжку, яка не дасть усіх відповідей, але допоможе поставити правильні запитання і утвердитися в тому, що ти завжди інтуїтивно розуміла про суспільний і культурний тиск, міф про романтичне кохання, здорові та нездорові стосунки, тривожні маркери на перших етапах знайомства, уміння вчасно піти, буття собою і спроби змінити іншого, баланс і динаміку сил у парі, повагу до власних кордонів, тіло та секс у стосунках і решту речей таких очевидних, що ми схильні про них забувати, відкидаючи всі шанси на своє персональне, крафтове, унікальне «довго і щасливо». А ми його, чорт забирай, варті!До речі, про «справжніх жінок». «Справжня жінка» — ​це страшенно цікава вигадка традиційного суспільства, яка змушує кожну живу жінку з плоті й крові почуватися «не такою», поганою і винною. Поняття «справжня жінка» — ​це чистої води маніпуляція, й найважливіше, що про нього слід знати, — ​що «справжніх жінок» не існує в природі.
Не буває живих жінок, здатних одночасно виконувати всі еротичні фантазії нашого суспільства — ​однією рукою будувати успішну кар’єру і заробляти собі на безбідне життя, другою — ​виховувати двійко-трійко ідеальних діточок і водночас залишатися вічно молодою, красивою, пружною й доглянутою, левицею в ліжку, цікавою співрозмовницею, леді-босом… Ну, ти зрозуміла. Навіть перелічувати всі ці стереотипи довго й виснажливо).
Жодних «справжніх жінок» не існує. Якщо ти — ​не три сови в пальті, то можеш спокійно вважати себе справжньою, живою, достатньою жінкою. Просто тому, що ти такою народилася.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект