Зарубіжна художня література

Селія Різ. Міс Ґрем. Кулінарний книга шпигунки

Селія Різ. Міс Ґрем. Кулінарна книга шпигунки / Селія Різ; пер. Бориса Превіра та Максима Ларченка. Київ: Книголав, 2021. 504 с.



Державні таємниці, зрада, шпигунські ігри, жіноча дружба і навіть кулінарні рецепти. Історія роману розвивається у період після закінчення Другої світової війни. Едіт Ґрем працює вчителькою німецької мови, але прагне пригод. У цей час уряд Великобританії створює Комісію з контролю, яка наймає британців на роботу в Німеччині для відбудови зруйнованої нації і викриття злочинів війни. Шкільна вчителька зголошується на заклик.

Після співбесід з Едіт, в Комісії вирішують, що вона ідеальна кандидатка для того, щоб працювати на іншому рівні й стати шпигункою: вона самотня, має непримітну зовнішність і знає німецьку. Є ще одна цікава річ, Едіт знає одного із найбільш розшукуваних військових злочинців – графа Курта фон Стабенова, з яким кілька років тому вона мандрувала Англією.

Едіт вирушає до Німеччини, де допомагає відновлювати початкові школи і стає шпигункою. Для передачі секретної інформації вона використовує колонки у кулінарних журналах, які веде від імені відомої авторки кулінарних книг Стелли Снеллінг. І що далі вона у цій справі, то більше цікавих деталей відкривається: не все насправді так, як її переконували, зокрема щодо графа Стабенова.



— Навіщо?
— Навіщо що?
— Навіщо вам це? Міс Ґрем, це просте питання.
— Тільки відповідати на них найважче, — сказала Едіта, усміхнувшись, однак у відповідь посмішки не отримала.
— Всю війну я просиділа вдома. А ця робота для мене — шанс бути корисною, зробити якийсь внесок. Власні слова прозвучали їй зужито, банально. Звідки цій жінці, що працює на важливій посаді в серйозній установі, знати про нудьгу, якою живе вчителька давніх і сучасних мов у середніх і молодших класах провінційної школи для дівчат, у вільний від роботи час доглядаючи стареньку матір? Поки решта світу, як їй здається, займається чимось вартісним. Хай ця робота небезпечна, може, навіть смертельно небезпечна — зате й страшенно цікава.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект