Зарубіжна художня література

Чарлі Донлі. Не вір у це

Чарлі Донлі. Не вір у це / пер. з англ. Юлії Підгорної. — Київ : Книголав, 2020. — 336 с.

Телевізійна продюсерка Сідні Раян, відома своїми документальними фільмами про невинно засуджених, береться за новий проєкт. Тепер на глядачів чекає сповнена карибської екзотики історія про холоднокровне вбивство десятирічної давнини. Документалка «Дівчина з “Цукрового берега”» одразу набуває широкого розголосу. Адже в її основі захоплива таємниця: чи справді Ґрейс Сіболд убила свого хлопця Джуліана під час відпустки на Карибах, чи вона стала жертвою обставин і жахливої поліцейської некомпетентності? Поринувши в минуле, Сідні доказ за доказом складає пазл цієї непростої справи, все ближче підступаючи до правди. Чи зможе продюсерка довести невинність Ґрейс, а може, вона лиш маріонетка в цій зловісній історії?

 


Ґрейс пробурмотіла ледь чутне «так».

 

— Ви маєте право звернутися до суду присяжних.

 

Ґрейс похитала головою й знову пробурмотіла. «Ні».

 

Суддя тричі грюкнув, коли адвокат Ґрейс Сіболд спробував підтримати її. Тіло Ґрейс обм’якло, і вона всією вагою навалилася на адвоката, тож він переклав її на той-таки дерев’яний стілець, що до цього порушив тишу судової зали. Констебль швидко підійшов до Ґрейс й узяв її під руки, щоб відвести за ґрати.

 

Хоч суддя не припиняв стукати молотком, репортери викрикували питання вслід Ґрейс, яку виводили із зали суду.

 

— Ґрейс, ви дійсно зробили це?
— Ви винні?
— Чи оскаржуватимете ви це рішення, Ґрейс?
— Чи жалкуєте ви про скоєне?
— Ви хочете сказати щось родині Джуліана?

 

Один особливо впертий проліз до огорожі, перехилився через перила з червоного дерева, щоб якомога ближче бути до дверей, до яких констебль вів Ґрейс.

 

— Ґрейс! — наполегливо вигукнув він, привернувши її увагу.
Дівчина подивилася на нього. Коли їхні очі зустрілися, репортер перехилив мікрофон через огорожу, зменшуючи відстань до неймовірних тридцяти сантиметрів.

— Чому ви вбили Джуліана?

У відповідь на пряме запитання репортера Ґрейс лише кліпнула. Констебль відштовхнув мікрофон убік і провів дівчину крізь двері, лишаючи позаду репортерів, що кричали й клацали камерами.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект