Українська художня література

Лора Підгірна. Під чужим прапором. Пригоди Марка Шведа

Лора Підгірна. Під чужим прапором. Пригоди Марка Шведа. Книга 3. К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. — 528 с. ISBN 978-966-948-282-2

В Україні збирає гіркі жнива Голодомор. Зелений Клин може стати головною опорою українців у боротьбі проти совєтської окупації, «аби тримати Москву у шаху». А тим часом Стара Європа у передчутті нового неминучого лиха, бо у недрах Веймарської республіки поволі зводиться на ноги Гітлеризм… Нові небезпечні випробування чекають і на Марка Шведа. Тепер, волею долі, він – спеціальний агент МІ-6 і разом із молодим британським журналістом Яном Флемінгом має виконати таємні, сповнені небезпеки місії у Харбіні й совєцькій Москві… Однак, і під чужим прапором Марко залишається лицарем Таємного Українського Легіону. Повернути вкрадену історію свого народу, розгадати таємницю свого роду і не загубити подароване йому долею кохання не просто, бо ворог той самий. Він так само жорстокий. Він усюди: на Далекому Сході, у Москві, і навіть у Лондоні. Нові пригоди українського «Джеймса Бонда» Марка Шведа, що розгортаються на історичному тлі 30-х, майстерно виписаному авторкою, Лорою Підгірною, вражають своєю реалістичністю і драматизмом. Небезпеки, таємниці, кохання… А головне українська історія, невивчені і незасвоєні уроки якої можуть відгукнутися для сучасників дуже болючими наслідками.

 

Лора Підгірна — письменниця, громадська діячка, випускниця історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Працює у жанрі українського історичного вестерну. Її успішним дебютом стали два перші романи із серії «Пригоди Марка Шведа» «Червона Офелія» та «Печатка святої Маргарити».

 

«Переслідувач вхопився за плече, хрипло скрикнув, лантухом гепнувся на сходи. Втративши рівновагу, скотився униз. Марко вийшов зі свого укриття. Ступив сходами кілька кроків униз… Постріл пролунав знову. Кірсанов знову схибив. Куля вп’ялася у хитке перило. Швед в один стрибок опинився біля свого переслідувача. Вибив черевиком нагана з ослаблої руки. Перевернув його долілиць. Попляцкав рукою по спині, кишенях, відутій халяві чобота. Видобув мисливського ножа. Схопив Федюху за барки, повернув до себе».

 

Номер стенду: 128

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект