Українська проза

Євген Гуцало. Позичений чоловік

Євген Гуцало. Позичений чоловік : роман / Євген Гуцало. — Київ : Знання, 2019. — 384 с. — (Скарби української літератури). ISBN 978–617–07–0709–3

Роман «Позичений чоловік» поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка. Навколо головного героя роману Хоми Прищепи — «дивака і характерника, гуманіста і пройдисвіта, джигуна і мудреця» — розгортається каскад неймовірних пригод. Та, захоплюючись несподіваними поворотами сюжету, кумедними ситуаціями, в які потрапляє наш герой, ми розуміємо, що насправді головною дійовою особою в романі є дух українства, українська вдача. Вражає мова, якою написано роман, — неперевершена й органічна, сповнена неповторних прислів’їв та приказок, діалектизмів та словотворів, мова розмаїта й незнищенна, як незнищенні уява й талант нашого народу.

 

По-всякому чоловіки потрапляють до чужих жінок, а щоб так?… Ну, буває, їде до Хоми, а опиняється у куми, бо як до тієї куми не навідатись на нічку, коли в неї така червона запаска! Є такі, що, як заплутаються у жіночих спідницях, — ні сільрада не здатна розплутати, ні міліція, ні суд, ні районний прокурор. А чимало парубків — як побачить дівку на вулиці, то слідом починає бігти, мов собака за возом.

 

 

Номер стенду: В 3.25

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект